Přeskočit na obsah

Ano, smrt je zde na věčné časy

Vše, co se narodí to jistě zemře, mnoho lidí nezvládá svoje problémy, a tak spáchají sebevraždu, problémem všeho živého je tělo, které není dokonalé, a tak je nemocné a hrozí mu smrt. Bylo zde mnoho snah nahradit nedokonalost dokonalostí mnoha způsoby ale vše byla jenom marnost. Dokonalé je jenom to se nemůže změnit, vše, co se může změnit to je nedokonalé, a s tím nejde nic učinit, program, který ovládá něco jednoduchého pracuje dokonale protože zde nejsou změny, změny jsou jako nemoc, která způsobuje smrt.

Strach ze změn způsobuje psychické problémy, proč je náš život plný změn to je zásadní otázka, na kterou je obtížné odpovědět. Složitost má za následek neustálé změny v nás a okolo nás, všechny snahy o optimalizaci, která vede k jednoduchosti narážejí na strach ze změn, je to tak začarovaný kruh, ve kterém existujeme mnoho tisíciletí, podívejme se na to, že díky automatizaci neustále klesá hodnota života, vše se točí okolo zisku a výhod, z lidí se tak stali jenom ubožáci, které jsme nahnali do továren a válek.

Všude jsou samé sliby, co nám slibují zázraky, ale jde jenom o podraz, na zázraky má monopol jenom evoluce, člověk nebo stát to je jenom materiál na evoluční pokusy, všude jsou jenom kariéristické závody o výhody a zisk, každé vítězství v těchto kariéristických závodech je jenom iluzí, protože v novém závodě už nevyhrajete. S příchodem digitalizace lidi začali chápat to, jak vše objektivně funguje, slova mohou lhát, ale dílo lhát nemůže, jak si to každý udělá takové to i má, komu není rady tomu není ani pomoci.

Štítky: