Nic nového pod sluncem, to že zde jsou inteligentní viry není nic evolučně nového, je to zjednodušeně otázka ochrany pomocí plotu, postavíte drahý vysoký plot a zloděj bude hledat způsob, jak plot snadno a rychle překonat, aby se dostal k tomu, co má pro něj hodnotu. Proč zloděj nerespektuje plot a snaží se plot překonat, to je základní otázka, na kterou si musíme správně odpovědět, abychom pochopili konzumní realitu, ve které jako lidi existujeme.

Zloděj spatřuje plot jako existenční výzvu pro jeho genialitu a inteligenci a překonání plotu je pro něj tvrdou návykovou drogou, pro zloděje je překonávání plotů jenom hra o zisk hodnot, ze zloděje se tak stal naprogramovaný robot specializovaný na překonávání vysokých plotů. V mnohém je to podobné vrcholovému sportu, kde je taky obrazně plot v limitech tělesného výkonu, a ten kdo limity překoná je mediálně populární.

Investovali jsme mnoho do moderní armády a najednou je zde nepřítel se kterým si armáda nedokáže poradit, protože ten nepřítel je neviditelný a malý. Jak může virus zabít snadno a rychle miliony lidí, v čem je tajemství jeho evolučního úspěchu? Podívejme se na počítačové viry, počítačové viry napadají nejvíce velmi rozšířené amatérské operační systémy, jako je třeba Windows, jak se stane zde něco velikou monokulturou, tak je to velikou příležitostí pro viry a parazity.

Naše lidská konzumní kulturní civilizace je velikou amatérskou monokulturou, a tím je velikou příležitostí pro viry a parazity. Vládnou nám mnoho tisíciletí paraziti, a proto zde jsou daně a totality, nadbytek pro ty, co jsou nahoře je možný díky nedostatku pro ty, co jsou dole, pokud se z lidí, co jsou dole stanou ekonomičtí otroci, které je snadné nahnat do továren nebo do války tak následkem je brzo pandemie, protože vyčerpaní otroci nemají v sobě přirozenou imunitu.