Ano, luxus si nemůžeme dovolit

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Nevyřešených problémů mají politici a byrokrati mnoho, příčinou je zde to že lidi dělají chyby, je třeba nahradit státní zaměstnance za roboty, všude probíhá; robotizace, digitalizace, optimalizace, globalizace, transformace, modernizace atd. Státní zaměstnanci nemohou stát opodál, robot prezident bude vyznamenávat roboty, co jsou státními zaměstnanci, je třeba začít škrtat na kost všechny státní náklady, člověk jako státní zaměstnanec, to je luxus, který si nemůžeme dovolit.

Kdo chce, ten si práci najde, to neustále hlásají státní zaměstnanci, pravdou je že práce díky modernizaci všude rychle globálně ubývá, statistiky jasně ukazují to, že nová místa už na pracovním trhu nikde na světě nevznikají. Je zde snaha vytvářet pracovní místa, která jsou z hlediska ekonomiky zbytečná, dále se podporují ekonomicky lidi, co jsou zde zbyteční, v EU 10 % lidí svojí prací živí 90 % lidí, to logicky nemůže ekonomicky fungovat.

Přelomem se zde stane taxislužba bez řidičů, taxíky bude řídit umělá inteligence, zkušenosti z řízení aut, se potom převedou i do řízení mnohého jiného a dojde k rychlému nahrazování lidí za roboty, v obchodě budou výrobky označeny nálepkou, tento výrobek byl vyroben roboty, a tak je bez chyb. Mnozí naivní idealisté si říkají, to bude ideální, nebudeme muset už chodit do školy a zaměstnání, protože za nás všechnu práci udělá; umělá inteligence, stroje, roboti atd. Realisté ale vědí, že budou muset opustit civilizaci a odejít tam kde není elektřina a zde se naučit žít v souladu s přírodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *