Přeskočit na obsah

Ano, konzumní systém je založen na utrácení peněz

Od narození do smrti neustále naše inteligence něco porovnává, něco jde porovnávat snadno a něco jde porovnávat obtížně, realita je pro člověka o porovnávání a tím se i dostáváme ke snaze o to abychom ovlivnili násilně porovnávání u lidí pomocí; výchovy, reklamy, morálky, stimulace, drogy, strachu atd. nenápadně se tak ze svobodné bytosti stává ochočená bytost závislá na; zaměstnání, penězích, výhodách, jistotách, vlastnictví, lásce, sexu, protekci, drogách atd.

Mnozí si naivně myslí že jsou svobodní, protože se mají dobře, jenže stačí těžká nemoc a najednou jim dojde to, že nejsou svobodní, vše se zde točí po mnoho tisíciletí v kruhu, pokud rychle běžíte tak stejně cíle nedosáhnete, protože běžíte v kruhu, každý úspěch u jednice nebo u organizace je dočasnou iluzí!

Velikým problémem jsou všude vztahy mezi lidmi, každý se egoisticky uzavřel do svého světa iluzí a do tohoto světa nikoho cizího nepustí, vše zde jsou jenom příčiny a jejich následky, pokud žijeme v konzumním očistci tak se nemůžeme divit tomu, že je nám ten druhý peklem, pandemie nám dneska v nahotě odhalila to, že jsme pitomci, co dělají jednu pitomost za druhou.

Tak jako nás pandemie zastihla nepřipravené tak to nebude trvat dlouho a přijde díky automatizaci a optimalizaci globální nezaměstnanost a bída. Mnozí si naivně myslí že se jich to netýká, protože mají vysokou školu nebo soukromé podnikání, jenže celý konzumní systém je založen na utrácení peněz, když lidi nebudou mít peníze na utrácení tak se zhroutí globálně ekonomika a tím i politika. 

Štítky: