Ano, konkurence je veliká

Pohádky jsou na počátku našeho psychického života a v pohádkách jsou čerti a jiné pohádkové bytosti které v realitě nejsou, každá pohádka je originál a čas má dost času na to, aby poznal, které pohádky zde zůstanou a které zaniknou. V pohádkách vítězí dobro nad zlem a v pohádce vše dobře dopadne, je zde jasné vymezení toho, co je dobro a co je zlo, s čerty nejsou v pohádce žerty.

Proč vlastně naše psychika potřebuje; umění, módu, reklamu, kulturu, hudbu, obrazy, hry, divadlo, sny, iluze atd. příčinou jsou protiklady, aby zde mohla být realita tak zde musí být iluze, napětí mezi realitou a iluzí je zdrojem psychické energie pro naše myšlení a vědění.

Každý problém, který nás rozčiluje má svoji příčinu, vše zde jsou příčiny a jejich následky, lidi dělají chyby, nikdo není natolik dokonalý, aby nechyboval, pokud by zde platilo oko za oko tak by byl každý člověk na světě slepý, cesta je v tom že nebudeme konat cizím lidem to co nechceme, aby cizí lidé konali nám, vše, co dáváme to nazpět dostáváme, jak si to každý udělá takové to zde i má, komu není rady tomu není pomoci.

Je to tak snadné se psychicky uzavřít do svého světa a považovat cizí lidi za hříšné ubožáky, zde se dostáváme k tomu, že myslíme a konáme podle situace, charakter je luxus, který si nemůžeme dovolit, protože dobrota je žebrota a my toužíme po tom být zde; populární, mocný, bohatý, krásný, moudrý atd. jenže konkurence je veliká, a tak je nám toužení po úspěchu soužením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.