Ano, konkurence je veliká a tak je nám toužení po úspěchu soužením

Pohádky jsou na počátku našeho psychického života a v pohádkách jsou čerti a jiné pohádkové bytosti které v realitě nejsou, každá pohádka je originál a čas má dost času na to aby poznal které pohádky zde zůstanou a které zaniknou. V pohádkách vítězí dobro nad zlem a v pohádce vše dobře dopadne, je zde jasné vymezení toho co je dobro a co je zlo, s čerty nejsou v pohádce žerty. 
 
Proč vlastně naše psychika potřebuje; umění, módu, reklamu, kulturu, hudbu, obrazy, hry, divadlo, sny, iluze, atd. příčinou jsou protiklady, aby zde mohla být realita tak zde musí být iluze, napětí mezi realitou a iluzí je zdrojem psychické energie pro naše myšlení a vědění. 
 
Každý problém který nás rozčiluje má svojí příčinu, vše zde jsou příčiny a jejich následky, lidi dělají chyby, nikdo není natolik dokonalý aby nechyboval, pokud by zde platilo oko za oko tak by byl každý člověk na světě slepý, cesta je v tom že nebudeme konat cizím lidem to co nechceme aby cizí lidé konali nám, vše co dáváme to nazpět dostáváme, jak si to každý udělá takové to zde i má, komu není rady tomu není pomoci. 
 
Je to tak snadné se psychicky uzavřít do svého světa a považovat cizí lidi za hříšné ubožáky, zde se dostáváme k tomu že myslíme a konáme podle situace, charakter je luxus který si nemůžeme dovolit protože dobrota je žebrota a my toužíme po tom být zde; populární, mocný, bohatý, krásný, moudrý, atd. jenže konkurence je veliká a tak je nám toužení po úspěchu soužením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..