Vše se rychle mění a přizpůsobit se změnám je často veliký problém, v minulosti zde byla svatá teorie, o které se nesmělo veřejně pochybovat, to skončilo a místo svaté teorie je zde praxe ve které teorie nefungují. Zaostalost u jednice nebo organizace je v tom že místo praxe je zde teorie, komu není rady tomu není možné ani pomoci. Jakmile jsme si začali pokrytecky lhát tak jsme se dostali do začarovaného kruhu ze kterého nejde už uniknout, a tak bereme léky na hlavu a kouříme cigarety. 

Pastýř, který nedokáže svoje stádo ovcí ochránit před vlky, je špatný pastýř, a tak ovce mají strach, a touží marně po novém pastýři, který by dokázal stádo ochránit před vlky. Aby mohl pastýř ochránit ovce před vlky, tak on musí svoje ovce milovat natolik, že se nebojí s vlky bojovat, kdo je tím pastýřem, který svoje ovce miluje, a tak s vlky bojuje, a jeho ovce už nemají strach z vlků? Mnozí si naivně myslí, že tím pravým pastýřem je přeci bůh, nebo jeho zástupce, to je jenom reklama na pohádky a náboženství, bůh ani jeho zástupce, nedokáže ovce ochránit před vlky.

Nová doba nahradila proto pohádky a náboženství za politiku a ekonomiku, jenže ani politika a ekonomika nedokáže ovce ochránit před vlky, a tak mají pořád ovce strach a marně hledají pastýře, co je dokáže ochránit před vlky. Pravým pastýřem je objektivita, není to nějaký subjekt je to objekt, ve kterém existujeme, poznej objektivní realitu a tím budeš mít pravého pastýře, který tě ochrání před vlky, nehledej si subjektivního pastýře, co je zde dočasně, to je falešný pastýř, který tě neochrání před vlky. Tento svět to jsou protiklady, mezi kterým je napětí, jde o; pravdu a lež, dobro a zlo, život a smrt, moudrost a hloupost, čistotu a špínu, výhru a prohru, příčinu a následek, čas a prostor atd. komu není rady, tomu už není možno ani pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..