Ano, kde nic není, tam není co ukrást

Všechny existující problémy to je o tom být bez; svobody, inteligence, vědomostí, rozumu, moudrosti, štěstí, geniality, lásky, pravdy, zdraví, síly, moci, popularity, peněz, zaměstnání, kamarádů, dětí, rodiny, výhod, úspěchu, aktualizací, programů, informací, auta, fotoaparátu, internetu, notebooku, jídla, pití, bytu, času, krásy, atd. to vše jistě musí mít nějakou hlavní skrytou příčinu, že nám pořád něco schází a tak máme pořád nějaké problémy.

Připomíná mi to populární moderní film kde se marně hledala odpověď na základní otázku a pořád se ta odpověď nemohla najít. Podle mě máme zvědavé otázky, protože máme inteligenci, kuchyňský robot nemá žádnou inteligenci, a tak nemá žádné otázky, je to jenom univerzální stroj s nulovou inteligencí. Inteligence je program který hledá v databázi odpovědi na otázky, problém nastane pokud v databázi nejsou odpovědi na otázky, kde nic není, tam není co ukrást. Myslíme protože nevíme, kuchyňský robot nemyslí, protože ví co má dělat.

Přichází nová konzumní kultura ve které jsou na vše nové náhražky, místo lidské inteligence je zde umělá inteligence, místo lidských zaměstnanců zde jsou stroje a programy, místo papírových a kovových peněz, zde jsou debetní karty, místo chození do divadla se díváme na televizi nebo na internet, místo našeho jazyka zde slyšíme často cizí jazyky, už brzo zde místo lidí budou autonomní inteligentní roboti na akumulátory a dálkové ovládání, vše je zde z pohledu evoluce jenom dočasným experimentem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..