Ano, kapitalismus vždy jistě nakonec skončí bankrotem

Pokud byl bankrot jenom u národa, tak se nic globálně nedělo, protože zde byli rezervy, které bylo možné použít, s příchodem globální kapitalistické ekonomiky logicky musí i dojít ke globálnímu bankrotu u ekonomiky a politiky. Vše zde jsou příčiny a následky, to že kapitalismus vždy jistě nakonec skončí bankrotem, musí mít nějakou logickou příčinu? Příčinou je zde parazitování, těch co jsou nahoře, na těch co jsou dole, dobrota je žebrota.

Zaměstnavatelé potřebují kvalitní zaměstnance, co budou pracovat za malé mzdy, aby tak dosáhli velikého zisku, nadbytek pro ty co jsou nahoře, je založen na nedostatku, pro ty co jsou dole. Velikost kupní síly u dělníků, je objektivním ukazatelem toho, jak funguje ekonomika a politika v nějakém národě, tam kde ekonomika díky zaostalosti nefunguje, je logicky snaha o ekonomickou migraci, do míst kde ekonomika funguje, náš chudý stát je pro ekonomické migranty jenom tranzitní zemí na cestě do Německa nebo Anglie.

Pokud je v lodi díra, musíme tu díru ucpat, jinak se loď potopí, kapitalismu je tou lodí co se potápí a co je tou dírou kterou je potřeba ucpat? Tou dírou je amatérismus, je to amatérismus, pokud opravujeme to, co by se mělo nahradit za nové, pokud je továrna stará, musí se postavit nová moderní továrna. Často je slyšet, že na novou továrnu nejsou peníze, a že se musíme spokojit se starou továrnou. Peníze na novou továrnu jsou, ale my máme jiné priority, jak je utratit, a následkem je bankrot kapitalismu!

Stát má dluh, a platí; armádu, politiky, byrokraty, lenochy, parazity, atd. práce za minimální mzdu je moderním otroctvím, kdy se z lidí stávají galejníci, co se vyždímají, a potom se nahradí novou pracovní silou, logicky následkem je blbá nálada a konzumace piva a cigaret. Z dálky může prezident vypadat jako profesionál, a z blízka spatříme amatéra, který chybuje, a tím do bídy a deprese národ uvrhuje. To že má někdo vysokou školu, neznamená to, že je on profesionál, jenom z díla se pozná, kdo je amatér a kdo je profesionál?