Ano, jsme vychováváni k slepé víře a nikoli k inteligenci

Ano, jako lidé jsme se moc za mnoho století nezměnili, ale nesmírně se změnilo naše myšlení díky tomu, že máme jiné priority. Když dnes v hlavním vysílacím čase hovoří ekonom, že máte správně investovat, politik slibující ekonomické a sociální zázraky, nebo když celebrita napíše něco na internet, sledují to miliony lidí. Došlo ale ještě k jedné věci, díky které se jakékoli přesvědčování stalo ještě mnohem účinnějším než kdy v minulosti. Přišel konzumní systém jménem globalizace a centralizace. Lidé se dnes už plně řídí centrálními zákony států a dobro či zlo je výsadou definice kterou stvořila centralizace, ne už lidí. A centralizace nás od malička vychovávají k pokoře. Zastupuje nás zastupitelská centralizace.

Korporace zastupují obchodní zástupci, demokracii politici a politické strany v předem nastaveném systému, že oni jsou ta jediná legální, správná a možná cesta správy veřejného prostoru. Co jsme ale přehlédli, a přitom je to pro naši civilizaci naprosto zásadní, je pokrytectví centrálního systému. Sice o sobě tvrdí, že je centrální systém demokratický, ale přitom strany na své vládnutí dostaly centrální monopol! Monopol je logicky pravý opak konkurenčního prostředí. Monopol politických stran na vládu znamená beztrestnost při parazitování, a díky rozsáhlé imunitě i beztrestnost v řadě jiných ohledů. Nechali jsme elity a jeho centrální ideologii nahradit náš pud sebezáchovy a stará lidová moudra a zkušenosti předků.

Nemáte právo fungovat a chovat se jinak, než Vám přikazuje stát. Ano, stát reprezentovaný zkorumpovanými politiky. To je panečku svoboda volby v praxi! Ze škol, výchovy, médií a sociálních sítí se navíc šíří řada podprahových sdělení, spoléhajících na to, že opakovaná mediální lež se stává svatou pravdou. Stát je jako internet, poskytuje iluze, hrozí tu navíc ještě jedno hrůzostrašné nebezpečí pro nás a jedno velké pokušení pro ty, kdo demokracii zneužívají ke svým cílům: když neexistuje diskuse, všechno je monolog. Počet příznivců, klientů, zákazníků, lajků a odběratelů se dnes považuje za důkaz pravdy. Tahle logika zabíjí, protože je ve skutečnosti ryzí doktrínou otroctví. Máme kupovat, poslouchat, neptat se a optimálně i bát se toho, co můžeme ztratit, když ten zvrácený systém opustíme.
Cíl je jasný: máte a musíte být snadno odhadnutelný, ovlivnitelný hlupák, který má schopnost být tupým spotřebitelem čehokoli, co centralismus vyprodukuje a co monopol politických stran svou zákonodárnou mocí zlegální a učiní z toho svatou normu. Centralizace se samozřejmě nikdy oficiálně netvářila jako továrna na okrádání jedněch lidí druhými, ale přesně tím vždycky byla. Centralizace přinášela občanský a voličský komfort, ale také čím dál více pravidel, ze kterých není úniku jinam než do konzumního pekla. Za iluzi bezpečí platíme stále větší cenu a také se stále více odcizujeme základním zkušenostem a poznáním, které budovaly naši historii po tisíce let. Jak někdo může věřit tomu, že zadlužovat se je správné, když to znamená utrácet peníze, které jsme si ještě nevydělali?

Neopakuje se náhodou historie a vývoj, nevyhnutelně směřující k revolucím a válkám? Není složité pochopit, že celý život lidí a historie lidstva se odehrává v režii dvou faktorů: minulosti a budoucnosti. Úspěch je být milionářem. Neúspěch je být bezdomovec. Vražda je dost konkrétní, nebe a peklo už ne. Miliony extrémistů však mají pocit, že v ráji je dobře, a ta představa byla konkrétní, třeba určitý počet panen, jak na takovou hloupost vůbec přišli? To je výchova k psychickému otroctví pomocí přeprogramování mozku. Ano, jsme vychováváni k slepé víře a nikoli k inteligenci, to je naprosto zlomové. Organizovaný školský systém kontrolovaný státem je největší továrna na dezinformace, a je nesmírně efektivní, to věděly všechny totalitní režimy světa a ví to i globální konzum dneška.

Myslíte si, že to s Vámi myslí dobře a věříte jim a jste v pasti. Aby to fungovalo, je třeba Vám především vštípit důvěru v konkrétní autority, kterým máte věřit a ke kterým se budete obracet ve chvíli pochybností o správnosti svého konání. Ve chvíli, kdy se nedopatřením odpojíte z Matrixu a nebudete si hned umět přiřadit k něčemu konkrétní odpověď. Šrouby se utahují. Nikoho nepřekvapuje, že v dobách, kdy náboženství bylo integrální součástí školských osnov, se vyučovaly lži. Děti mají tendenci si snadno zvyknout na cokoli, co jim předložíte, na jakýkoli produkt, službu, víru, způsob chování. Nevyhnutelný výstup? Produkty těchto firem si pak ty děti budou kupovat po celý život a budou je pravděpodobně kupovat i svým dětem, výchovný vzor totiž funguje.

Jak se to sakra stalo, že přehlížíme očividné zlo nebo naprosto absurdní věci a jevy a jdeme kolektivně na porážku naší svobody i peněženky? Fašismus, komunismus, církevní šílenství, to vše se v první řadě opíralo o takzvaně obyčejné lidi a jejich schopnost nechat se donutit k nějaké akci pod příslibem toho, že něco málo vydělají nebo že jim „bude odpuštěno“. Klíčem k ovládání lidí jsou instituce, zdánlivě volené a zdánlivě demokratické. Instituce, které na svou činnost mají zákonem definovaný a policií a armádou vymahatelný monopol. Je tragikomickou realitou, že dnes rodina jako základní ekonomická a sociální jednotka už nefunguje. Je to deficitní kolos na hliněných nohou, který se brzy po právu zhroutí. Přerozdělování peněz má jediné pravidlo, utajit, jak se peníze v tom centrálním systému ztrácejí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *