Ano, je chybou zalévat plevel a krmit parazity

Neustále se setkávám s tím, že lidi používají slova a věty, aniž by znali jejich význam, podívejme se na slovo – láska – jde o velmi používané slovo a pokud se optám lidí co to slovo znamená tak mi na to neumí odpovědět správně dokonce na to správně neumí odpovědět ani encyklopedie, láska je laskavost, kterou poskytujeme tomu, co je nám blízké.

Stejný je problém se slovem – pravda – i zde neumí správně odpovědět ani encyklopedie, pravda je pravidelnost k subjektu nebo objektu a tato pravidelnost je dočasná nebo trvalá. Ovšem nejhorší je situace u slova – bůh – zde je tolik subjektivních názorů že by se z toho jeden zbláznil, přitom vysvětlení je jednoduché, bůh dělá zázraky, a tak je bůh pohádkovou postavou pro ty co věří na pohádky.

Taky se můžeme podívat na věty jako je věta – ten kdo lže ten má i měkký nos -, vysvětlení je prosté všichni lžou a já nelžu, protože nikoho nenechám sáhnout na můj nos. Tak jako se nemocný opírá o hůl tak se psychicky nemocní lidé opírají o cizí autority a citují jejich myšlenky.

Proč pracně vytvářet originální myšlenky, když je můžeme ukrást a vydávat je za svoje myšlenky. Když jsme u slov tak je potřeba se i zmínit o neslušných slovech kterými ponižujeme cizí lidi, často jsou tak lidi přirovnávání k domácím zvířatům, která nám slouží.

V době veliké cenzury vznikli tak bajky, ve kterých se zvířata chovali jako lidi, pravda zde byla vždy cenzurou pronásledována, protože lež umožňuje snadnou manipulaci s lidmi. Lidová moudrost je ideální k tomu abychom nechybovali, zde je stručně a jasně popsáno něco co je složité k pochopení.

Čiň čertu dobře a on se ti peklem odmění. Dobrotu si zde musí každý zasloužit, je chybou zalévat plevel a krmit parazity, jsme špatní hospodáři, protože nám reklama přeprogramovala naše myšlení a udělala tak z nás roboty na baterky, kdy zde konečně zvítězí moudrost nad hloupostí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *