Ano, jak si to uděláme, takové to máme

Ano, z dálky obři vypadají jako trpaslíci. Velikost a hmotnost je odvozená od porovnávání a vzdálenosti pozorování, populární stará kniha Gulliverovy cesty literárně ukázala svět trpaslíků a obrů, doba ale je už někde jinde. Nezajímá nás už velikost těla, ale zajímá nás velikost duše, co je to veliká duše? 
 
Z díla spatříme tvůrce a veliká duše po sobě většinou umí zanechat i veliké dílo, svět nemění k lepšímu ti, co mají moc a bohatství, svět mění k lepšímu jenom veliké duše, tím že po sobě zanechají veliké duševní dílo, jako jsou; knihy, filmy, hudba, obrazy, fotografie, vynálezy, patenty, mapy, informace, programy, atd. vše je zde prioritně; hra, obchod, pravidla, kontrola, odměna, trest, atd. jak si to uděláme, takové to máme. 
 
Já jsem svatý, následujete mě pokorně, a já vás dovedu do konzumního ráje, kde vám bude existenčně líp, jak poznáme, že ten kdo chce, abychom jej následovali, není hříšník, kterému jde jenom o to, aby se on měl kariéristicky dobře jako; mesiáš, prorok, guru, rabín, papež, vůdce, císař, král, šlechtic, prezident, ministr, poslanec, senátor, diplomat, soudce, profesor, ředitel, celebrita, milionář, atd. 
 
Je to jednoduché, stačí osobní dialog, proto se hříšníci vyhýbají osobnímu dialogu, aby se neukázala pravda o tom, že jsou slepí k tomu, co od nich chtějí cizí lidé. Sociální ideologie jsou obrazně jenom pavoučí sítí, do které se chytají naivní hlupáci jako mouchy, a pavoukem je zde ten, kdo má moc a bohatství. 
 
Vše je zde o protikladech, úspěch je zde díky neúspěchu, pravda je zde díky lži, život je zde díky smrti, štěstí je zde díky neštěstí, dobro je zde díky zlu, atd. pokud eliminujeme násilím pomocí dogmatické diktatury napětí mezi protiklady, tak vše živé zakonzervujeme, a tím se zastaví evoluce, a konzumní společnost se ocitne v zaostalosti, Hinduismus a Islamismus, je ukázkovým příkladem svaté dogmatické diktatury, která z věřících lidí udělala hloupé chudáky.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]