Ano, i bez Windows 11 jde normálně žít

Příchod Windows 11 je spojen s velikými nároky na instalaci tohoto systému, a tak mnoho počítačů nesplňuje tyto nároky a jelikož podpora Windows 10 skončí roku 2025 tak bude ideální volbou si nainstalovat na počítač Kubuntu, vzhled této Linuxové distribuce se podobá Windows a je zde i mnoho možností nastavení kdy si můžeme vše upravit podle svého taky je zde i dobrá technická podpora. Většina uživatelů počítače nejvíce využívá dneska počítač na internet a zde není rozdíl mezi Windows a Kubuntu.

Pokud nutně potřebujete některé programy, co nejsou v Kubuntu tak je zde možnost mít na jednom počítači Windows a Kubuntu, zde je už instalace složitější a nejlepší je, pokud instalaci provede někdo, kdo má veliké zkušenosti s instalací operačních systémů. Některé organizace zakázali zaměstnancům používat Windows, protože to není bezpečný a stabilní operační systém. Je zde i možnost používat Chromebook který je levný a bezpečný, ideální je tento notebook pro studenty, jde jenom o to pochopit to že i bez Windows jde normálně žít.

Google začal přesouvat své zaměstnance pryč od operačního systému Windows společnosti Microsoft. Důvod tohoto kroku je jednoduchý, a to bezpečnost a stabilita. Na většinu zaměstnanců je naléháno, aby provedli okamžitě změnu svého operačního systému a přešli na alternativní operační systém macOS nebo Linuxovou distribuci. Z bezpečnostních důvodů již neprovozujeme dneska Windows 10 na žádném firemním počítači, řekl zaměstnanec Google. Google odmítl poskytnout novinářům detaily. Pouze řekl, že pořád pracují na zvýšení efektivnosti práce a na bezpečnosti systému. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *