Ano, hlupáci jsou diváci

Nespokojenost s tím co zde je, má za následek vznik ideálů, a snahu je násilně realizovat, a tak vznikají; sekty, náboženství, politické strany, tajné organizace, atd. je to konflikt o to, který ideologický program je nejlepší, konzumenti tento boj nejprve pozorují, a potom se přidávají k takové skupině lidí, co je jim blízká. Někdy může konflikt mezi těmi, co věří v ideály, přerůst i ve válku, ve které umírá mnoho lidí, za svoje ideály.
Každá ideologická organizace, má svoje normy a pravidla, co jsou členům svaté, mnohdy dochází i k tomu, že se veliká ideologická organizace rozpadne, na více malých ideologických organizací, to se stalo třeba u Křesťanství. V mnohém se to podobá výběru zboží a služeb, ten kdo chce prodat chválí, a ten kdo kupuje, kritizuje. Centrem ideologie je odměna a trest, ten kdo je hodný věřící skončí v nebeském ráji, a ten kdo je zlý věřící skončí v pekelném očistci, politici zase slibují, že po volbách bude lépe. Kde je pravda?
Pravda je v tom, že to co je inteligentní, manipuluje s tím, co není inteligentní, vše je jenom kariéristické konzumní divadlo, ve kterém inteligentní lidé, hrají hlavní role a hlupáci jsou diváci. Pravda je jenom v lidové moudrosti; dobrota je žebrota, z díla je spatřen tvůrce, slepý nemůže vést slepé, jak si usteleš tak si i lehneš, nejde sloužit dobře více pánům, ryba smrdí od hlavy, kapři si nevypustí rybník, atd.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Tento web používá Akismet na redukci spamu