Ano, čím více je zde lidí tím méně je zde i lásky

Umění často pracuje s láskou, příčinou je to že láska je pro lidi dlouhodobý problém, se kterým si neví rady, často je zde místo lásky obchod, chceš pomoc tak za pomoc zaplať, dobrota je přeci žebrota. Lidi, co si nechají za lásku dobře zaplatit se zde mají velmi dobře, mnoho lidí by rádo za lásku i zaplatilo, ale nemají na to peníze a jsou tedy v začarovaném kruhu problémů na které nemají řešení. Dalším problémem u lásky za peníze je kvalita lásky, která je špatná, nejde totiž o lásku, ale o obchod, který se snaží z dálky vypadat jako láska. Rozhodně nejde o nějaký nový problém, ale jde o velmi starý lidský problém, kterým se zaobíralo mnoho knih a mnoho filmů.

Náboženství tvrdí že chyba je v sobeckém člověku a politika tvrdí že chyba je v sobecké společnosti, jenže sobectví lidí a organizací je jenom následek přelidnění, čím více je zde lidí tím méně je zde i lásky! Vědci dělali na myších pokusy s tím, že umístili mnoho myší do malého prostoru a zjistili to, že se myši chovali sobecky jako lidi. V okamžiku, kdy člověk eliminoval predátory, co lidi zabíjeli ve velkém, tak následkem bylo přelidnění a tím i války a pandemie, narušili jsme násilně přirozenou přírodní rovnováhu a tím jsme stvořili konzumní očistec ve kterém je láska a pravda za peníze a výhody.

Jenže tím to bohužel nekončí, přichází rychle všude nová doba spojená s; globalizací, digitalizací, čipy, optimalizací, automatizací, umělou inteligencí, virtuální realitou atd. Tak jako jsme nebyli připravení na to, že přijde pandemie, která naruší ekonomiku a politiku globálně, tak nejsme připravení na příchod umělé inteligence, která nám začne brát svobodu a výhody.  Automobil bez řidiče, letadlo bez pilota, obchod bez prodavačů, kanceláře bez úředníků, továrny bez dělníků atd. teoreticky bychom mohli vytvořit nová pracovní místa ve službách, jenže prakticky to nejde, protože lidi nebudou mít díky nezaměstnanosti peníze na služby. Stejně tak i stát nebude mít peníze na to, aby živil mnoho zbytečných státních zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *