Ano, boj o zisk se ti vyplatí

Pokud se podíváme na statistiky u lidí, se kterými jsou časté problémy dospějeme jistě k tomu, že dětství těchto problémových jedinců bylo spojeno s nedostatkem hodnotného dialogu. Dialog dokáže člověka optimálně naprogramovat, a tak s takovým člověkem nemá společnost problémy, jenže hodnotný dialog není zadarmo a někdo jej musí i zaplatit.

Je zde mnoho náhražek za osobní hodnotný dialog a takovou náhražkou jsou knihy a sociální sítě na internetu. Všude je snaha nahradit dialog monologem, školství je klasickou ukázkou nahrazení dialogu monologem, organizace se řídí heslem moje hra a moje pravidla, ten, kdo nedodrží svatá pravidla organizace ten je za to tvrdě potrestán, manipulace pomocí trestu a odměny je zde už mnoho tisíciletí, všechny pokusy o dialog byli organizacemi násilně eliminovány.

Minulost naší společnosti je o tom že zde byl zakázaný dialog mezi mocnými a bezmocnými, po mnoho tisíciletí je zde dogmatická totalita a tím i veliká spotřeba piva a cigaret. Komu není rady tomu není ani pomoci, vládnou nám bezcharakterní kariéristi, co milují monolog a blokují všechny pokusy o dialog, je zcela jedno jestli je zde socialismus nebo kapitalismus, protože vždy je zde rozdělní na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *