Přeskočit na obsah

Ano, bohatí a chudí zde byli a budou

Myslíme, protože máme problémy, které chceme vyřešit, na jednoduché řízení systému stačí jednoduché programy, jakmile se stane systém složitým tak programy nestačí a je potřeba už inteligence. Rodiče chtějí po svých dětech, aby se dobře učili, a tak byli jejich děti v životě úspěšné, nároky na člověka rychle narůstají, protože složitost naší konzumní společnosti se rychle zvětšuje, na člověka se už dlouho pohlíží jako na sportovce a požaduje se od něj veliký výkon u těla a psychiky. 

Naše konzumní společnost se často dostává do problémů, jakými je; konflikt, válka, revoluce, násilí, vandalismus, extrémismus, totalita, pandemie, mafie, dluhy, nezaměstnanost, drogy atd. vše je zde nejisté a jenom smrt je jistá. Zakopaný pes je v tom že je zde lidí jako sraček, a tak ti co jsou nahoře z vysoka serou na ty co jsou dole, bohatí a chudí zde byli a budou, o tom to zde už mnoho tisíciletí všude bohužel je. Mnohdy si obrazně připadám jako když konzumní společnosti vystavuji dlouhé účty, ve kterých jsou sepsané amatérské chyby, co dělá konzumní společnost a požaduji od konzumní společnosti, aby za chyby zaplatila svým zlatem.

Jenže komu není rady tomu není ani už pomoci, všimnul jsem si toho, že když konečně pyšná konzumní společnost spadne do sraček, tak se najednou začne konzumní společnost rychle měnit k lepšímu, stejně to ale funguje i u pyšného člověka. Bohatství a úspěch funguje jako tvrdá droga, která konzumní společnost a tím i konzumního člověka promění v pitomce na baterky, jakmile zde droga už není, tak přijde stres a deprese, a to vede automaticky ke změnám k lepšímu.

V přírodě není pro zvířata bohatství a úspěch, proto zde je vše jednoduché a funkční, vše zde jsou jenom příčiny a jejich následky, politika smrdí od bohatství, každý evolučně vyspělý stát tvrdí pokrytecky že nemá díky dluhům peníze, a přitom dobře živí obrovské množství státních zaměstnanců a utrácí mnoho peněz za armády a neziskové organizace jako je třeba EU nebo OSN. Tak jako konzumní svět nebyl připraven na příchod pandemie, která zabíjí lidi po milionech, tak není ani konzumní svět připraven na příchod umělé inteligence. Auta bez řidiče, továrna bez dělníků, kanceláře bez vysokoškoláků, vláda bez kariéristů, internet bez administrátorů a moderátorů, banky bez peněz atd.  nejsem pesimista jsem realista! 

Vysoké školy jsou klasickou ukázkou nepřipravenosti studentů na praxi, ve které nejde použit školní teorie, neustále vytváříme teorie a zapomínáme teorie ověřit praxí, podívejme se na; pohádky, romány, detektivky, encyklopedie, učebnice, kuchařky, svaté knihy atd. každá kniha to je jenom teorie která v praxi nefunguje, socialismus je klasickou ukázkou toho že teorie v praxi nefunguje, teorie je reklamou na zázraky! Digitalizace vede k tomu že místo čtení knih a časopisů je zde internet a televize, jenže to se změnil jenom evolučně povrch u svaté teorie a pod povrchem je pořád to že pitomci dělají pitomosti.

Štítky: