Přeskočit na obsah

Altruismus je mrtvý

Sociální sítě na internetu v nahotě odhalují to, že jsme altruismus evolučně nahradili za pokrytecký egoismus. Vše začalo tím, že jsme se naučili číst a psát díky tomu že jsme chtěli být vzdělaní, s příchodem vzdělání pro chudáky začal proces proměny ovcí na pastýře, došlo to tak daleko že zde jsou běžné snahy zabít ty co zde mají moc nebo bohatství. Altruismus funguje jenom tam kde nejsou lidi vzdělaní, a tak věří tomu co si neověřili, ten druhý je egoista, protože nám konkuruje, život je hra, ve které egoisti vyhrávají nad altruisty.

Podívejme se na volbu prezidenta republiky a kandidáty co by chtěli tuto funkci získat, zjistíme že jde o profesionální kariéristy bez charakteru a citu, slušný člověk nemá zájem o to vstoupit do politiky, která je kariéristickým bojem o moc a výhody. Z díla spatříme tvůrce, jaké je dílo prezidentů a politických stran za posledních sto let u nás?

Jejich dílem je zaostalost a tím i bída, lidi musí myslet a žít jako ekonomičtí otroci v neustálém strachu o svoji ubohou existenci, mnoho zaměstnání je spojeno s velikým rizikem za ubohou odměnu. Za vším je zde rozdělní lidí na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, rovnost je zde jenom ve smrti, je to celé o tom moje hra a moje pravidla, každá organizace má svoje pravidla a trestá ty co pravidla porušují. Lidi musí žít v neustálém strachu z toho, že udělají chybu nebo že nezvládnou složitou situaci.

Přichází období; automatizace, optimalizace, digitalizace, globalizace atd. to bude jistě znamenat mnoho nových problémů na které nebude mít společnost řešení, prý kdo není líný pracovat ten se má zde dobře, to je pitomost, dobře se zde mají ti, co mají výhody získané korupcí nebo protekcí, bez výhod a štěstí skončí každý v začarovaném kruhu problémů na které není řešení.

Nebude to trvat evolučně dlouho a skončí zde politika a náboženství, protože nám budou všude vládnout autonomní roboti a umělá inteligence, lidi se začnou po milionech eliminovat v krematoriu jako evoluční odpad, nejsou na světě už nikde lidi tak zde nejsou s lidmi problémy tak bude myslet egoisticky umělá inteligence, podřezáváme si větev, na které zde evolučně sedíme milion let.

Štítky: