Dokonalé GVKB desatero

1
Vše se zde točí okolo pravidel, dokonalá pravidla jsou základem, na kterém stojí vše v nás a okolo nás, takovým dokonalým pravidlem je dualita, vše je zde spojeno s dualitou a tak je zde; dobro a zlo, život a smrt, pravda a lež, zdraví a nemoc, čistota a špína, bohatství a bída, jednoduchost a složitost, atd. 
2
Stvořitelem všeho jsou pravidla, z 99% se vše v nás a okolo nás koná podle pravidel, která jsou obrazně kolejemi, po kterých se vše rychle k cíli pohybuje, a na vedlejší koleji je to, co nemá k dispozici potřebná pravidla. 
3
Všechna pravidla to je nastavení, které umožňuje rychlé správné rozhodnutí, problémem se stávají individuální egoistická pravidla, která nerespektují společná pravidla, následkem je to že je zde manipulace pomocí odměny a trestu.
4
Manipulace se snaží o to, aby se individuální pravidla přizpůsobila společným pravidlům a tak zde je; byrokracie, politika, náboženství, móda, policie, soudy, vězení, psychiatrická nemocnice, atd. je to neustálý konflikt mezi individuálním a společným. 
5
Chyby jsou jak na straně individuální, tak i na straně společné, lidi dělají chyby, s tím nic neuděláme, dokonalost je utopie. 
6
Od pradávna je zde mnohé co si neumíme nijak vysvětlit, proto používáme k vysvětlení pomůcky jako je bůh nebo anděl a čert, vše je zde jenom hra podle pravidel a smrt je konec hry, po smrti zde není peklo ani ráj, to jsou jenom pověry a pohádky. 
7
Když chci jako fotograf vytvořit panoráma, tak jej v programu složím z více fotek, aby se to povedlo, musí zde pro to být podmínky, a o tom je složitost, se kterou máme často problémy, když se dělá něco co je složité, musí pro to být i vhodné podmínky. 
8
Podívejme se třeba na místa, kde rostou banány, kde je veliká zaostalost, bylo zde v minulosti mnoho snah zaostalost eliminovat, ale nebyli zde pro to vhodné klimatické podmínky, a tak se to evolučně nepovedlo, protože lidem se ve velikém horku nechce přemýšlet a pracovat, řešením by bylo zavedení klimatizace, jenže na to nejsou zase peníze. 
9
Spěcháme a tak nemáme čas na to se k něčemu přiblížit a pochopit to do hloubky, tím logicky chybujeme a většinou se ze svých chyb nepoučíme a neustále je opakujeme, mnohé škodí; ekonomice, politice, zdraví, systému, atd. my to většinou víme, ale přesto s tím nic neděláme, komu není rady, tomu není už pomoci. 
10
Musíme klesnout většinou na dno, tím že je zde krize nebo válka, a teprve potom se začne vše od základů měnit, najednou nám dojde to, že blázen nemůže vést blázny, a že potřebujeme jako vůdce někoho, kdo není blázen.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Moje stránka a moje pravidla na mazání komentářů