Veřejné projevy to je mlácení prázdné slámy

Lze chytit do sítě štěstí? Všichni se honí za tím, co milují a potřebují a pokud nemají štěstí tak z toho mají stres a deprese, vše zde logicky jsou příčiny a následky, lze chytit do sítě štěstí? Problémem u štěstí je dualita aby mohl být někdo šťastný tak musí být jiný nešťastný, výhra je možná díky tomu že někdo prohraje! 
 
Mnozí se proto snaží vytvořit tento svět jako hru, ve které jsou pravidla záměrně všude ve všem udělána tak, aby vždy měli štěstí ti, co vytvářejí egoisticky pravidla a kontrolují dodržování pravidel, u; ekonomiky, politiky, náboženství, filosofie, podnikání, obchodu, národa, rodiny, školství, umění, vědy, atd. ptejme se, kdo má prospěch z toho, že jsou lidi nešťastní, a zjistíme, že to jsou lidi, co jsou šťastní. 
 
Nestačí se snažit pomocí násilí dosáhnout spravedlnosti, tím se změní jenom povrch a pod povrchem se nic nezmění a nespravedlnost se nám vrátí jako bumerang. Veliké války v nahotě odhalují to, že jsme všichni egoisti a je nám jedno to, že ten druhý bude nešťastný hlavně, že my budeme šťastní, dobrota je přeci žebrota, ten druhý je vlk v beránčí kůži. 
 
Nejhorší je když vám někdo kdo je vám blízký řekne do očí, že jste egoista, je to jako by vám ten druhý škodolibě podrazil nohy, ten druhý vás nemá rád, a proto vás nazval egoistou, milujeme jenom to co má pro nás hodnotu a co potřebujeme, myslíme a jednáme podle situace. 
 
Rozděluji ty druhé na úspěšné egoisty a neúspěšně egoisty, kariéristické závody mezi egoisty rozhodnou kdo bude úspěšným egoistou a kdo bude neúspěšným egoistou. U soudu jsem zaslechl slovo impertinentní, proč se nepoužije slovo drzý a použije se cizí slovo? Jde o pokrytectví právníků, žijeme v pokryteckém světě, kde z dálky vypadá čert jako anděl. 
 
Používání cizího jazyka často umožňovalo podvodníkům snadné parazitování, protože se mohli domlouvat na podvodech, a nikdo cizí jim nerozuměl. Jsou dneska celebrity, které dlouho mluví před televizní kamerou, ale vše co říkají je jenom opakování toho, co lidi už dávno dobře vědí, je to jenom mlácení prázdné slámy.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.