Ano, zaspali jsme s optimalizací

IMG_4922

Jak nestát celý život na vedlejší koleji? Obrazně je to o tom, že buď se pohybujeme dopředu, nebo stojíme na vedlejší koleji, protože někdo zde má protekci a tak může jako rychlík jet rychle dopředu, sport je přímo ukázkový příklad toho, jak někdo neustále je vítězem, díky tomu že ostatní ve sportu neuspěli. 

Pokud ve sportu nemáte šanci na úspěch, můžete se pokusit být úspěšní v něčem jiném, a zde je problém najít to v čem být úspěšným, když je všude dneska veliká konkurence. Řešení je v tom být nahoře ve vysoké funkci a řídit se heslem rozděluj a panuj, i zde narazíte na konkurenci mezi kariéristy, v čem je vlastně tajemství jak porazit konkurenci? 

Tajemství je v optimalizaci, podívejme se do přírody, jak je zde vše optimalizováno a tak zde vše bez problémů i funguje a nikdo zde nepotřebuje kněze ani politiky! Podívejme se na továrnu na automobily, zde po optimalizaci továrna zvýšila výrobu aut trojnásobně, se stejným počtem zaměstnanců. 

Pokud bychom optimalizovali politiku a státní byrokracii tak můžeme 90% dobře placených míst zrušit jako zbytečných, jenže politici a byrokrati si nepodříznou dobrovolně větev, na které sedí a mají se dobře. Naším problémem není to, co hlásá televize! Naším problémem je to že jsme zaspali s optimalizací a tak plýtváme časem a penězi.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.