Situace určuje pravidla hry o výhody a jistoty

Ten druhý, je nepřizpůsobivý příživník. Je to tak snadné postavit zeď okolo toho co je naše v rovině fyzické a psychické, žijeme ve světě pevností, a ten kdo je uvnitř ten chce ven, a ten kdo je venku ten chce dovnitř. Z lidí se stali manipulátoři, co pomocí trestu a odměny chtějí s druhými egoisticky manipulovat George Orwell v románu 1984 popisuje svět, v němž vládne absolutní totalita, kterou živí permanentní, „udržovací“ válka mezi třemi kontinentálními mocnostmi. 
 
Společnosti vládne Strana a cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem. Tato kniha byla u nás na seznamu zakázaných knih a jsme u cenzury, ti co jsou nahoře určují všechna pravidla hry, oni mají patent na svatou pravdu a ten kdo by se odvážil drze říci, že mouchy serou na svatou autoritu, ten skončí ve vězení. Kdysi dávno někoho napadlo to, že u sfingy bude místo hlavy lva, hlava člověka, který zde egoisticky vládne, a tak vzniknul kult svaté osobnosti. 
 
Místo přírodních symbolů a fetišů zde najednou byli symboly a fetiše egoisticky lidské. Kde je tvůj poklad, tam je i tvoje myšlení, proč jsme víru v přírodu, vyměnili za víru v elitní lidi? Příčinou je opilost výhodami a jistotami, které nám přinášela konzumní civilizace. Později zde byl vznik gramotnosti a používání peněz, naše ego se začalo nafukovat a následkem byli konflikty a tím i stres a deprese, dobrota se stala najednou žebrotou, vymývání mozků pomocí svaté totality dospělo k tomu, že si lidi dávali na tělo výbušniny, a odpalovali se mezi cizími lidmi, nebo zde byli letadla plná třaskavin, co sebevražedně nalétávala do lodí, ve válce se z vrahů stávají hrdinové.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.