Každý živý proces je zotročen situací

Aby smečka predátorů evolučně přežila, potřebovala kvalitní potomstvo, a tak u některých druhů predátorů byl alfa pár, který jako jediný mohl mít potomstvo, tak se zajistila kvalitní rasa pomocí cíleného šlechtění. Takto z hloupé opice vzniknul za mnoho miliónů let evolučně chytrý pracovitý člověk, jak ale došlo k tomu, že jsme opustili šlechtění člověka, a tak mohli podřadní jednici mít potomstvo? 
 
Vyhubili jsme pomocí zbraní svoje konkurenty, co nás decimovali, a tak jsme už nepotřebovali vysokou evoluční kvalitu a stačila nám jenom kvantita. Nadbytek zdegenerovaných lidí vedl k neustálým válkám o teritoria a jsme v konzumní současnosti, jsem pro návrat k tradici, jenom alfa pár bude mít možnost mít potomstvo, globální nároční zaměstnavatelé, potřebují kvalitní zaměstnance, co pracují; rychle, samostatně, spolehlivě, levně, atd. 
 
Každý živý proces je zotročen situací, vše je zde jenom evoluční hra, co má pravidla a limity, moje hra a moje pravidla, o tom je vznik času a prostoru, ve kterém je život a člověk. Zájem velikého je logicky nad zájmem malého, co je dovoleno velikému to je zakázáno malému, trpaslík stojící na velikém podstavci, si zde hraje na obra, tak dlouho dokud jej jiný trpaslík, z podstavce nesrazí dolů, trpaslíků je zde nadbytek a podstavců je zde pro trpaslíky nedostatek, můžete jít k volbám demokraticky rozhodnout o tom který bezcharakterní trpaslík, zde dostane na limitovanou dobu vysoký státní podstavec, pokud by volby mohli zde něco změnit k lepšímu, tak by je egoistická totalita zakázala. 
 
Prezidenti a ředitelé to jsou trpaslíci na velikém podstavci, obrem, který zde všemu skutečně vládne, je ekonomika, za vším jsou peníze a vše vyřeší peníze, nedostatek peněz nutí lenochy k tomu, aby zde pracovali pro ostatní za peníze. Trpaslíci na vysokých podstavcích zde vymýšlejí neustále; pravidla, limity, databáze, programy, cenzuru, pohádky, mytologie, pověry, fetiše, rituály, symboly, dogmata, reklamu, módu, náboženství, filosofii, politiku, atd. starý trpaslík je mrtev, ať žije nový trpaslík, co je zde králem nebo prezidentem. 
 
Vše co je živé to je zde dočasnou nádobou, dlouho zde žije nádoba co je dobře zakonzervovaná, moje hra a moje pravidla, je to v principech o pevnosti, kdo je uvnitř ten chce ven, a ten kdo je venku, chce do pevnosti, není možné být někde uprostřed, buď jsi venku, nebo jsi uvnitř. Totalita to je zakonzervovaná pevnost a lidé v této pevnosti chtějí logicky ven z této pevnosti, pokud do této pevnosti přijde někdo kdo je cizí, tak je on násilně eliminován, jako nepřítel totality takto jsme; ukřižovali Ježíše Krista, upálili Jana Husa, zastřelili Mahátma Gándhí. 
 
Problémem je že se zánikem staré totality, okamžitě vzniká nová totalita, brzo skončí ekonomická totalita a bude nahrazená digitální totalitou, místo banky kde jsou na kontech peníze, zde bude virtuální banka, kde budou informace a programy, je to celé jenom o tom, jak násilně zotročit levně a rychle všechny živé procesy pomocí situace ve které je živý proces, živý proces který se nepřizpůsobí optimálně nové evoluční situaci, a bude se snažit egoisticky o to být příživníkem, bude okamžitě násilně eliminován a recyklován, chybu každý živý proces udělá jenom jednou.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.