Ano, bez práce by se člověk obešel, bez peněz asi těžko

P1050607

1
Degenerace a přelidnění mají za následek bídu a nezaměstnanost, je třeba začít snižovat degeneraci a přelidnění, pomocí globální kontroly kvality lidí, nejspíše si pomyslíte, že jsem se zbláznil, a že nemůžeme se slušnými lidmi zacházet jako by to byl jenom ubohý dobytek.
2
Rodiče mého otce byli Židi a tak skončili v plynové komoře v koncentráku, otec s bratrem utekl do Anglie a tak se zachránil. Jak je možné že to nikomu v té době vůbec nevadilo, vyvraždit miliony Židů v plynových komorách? V minulosti se vyvraždilo taky miliony otroků, a nikomu to nikdy nikde nevadilo! Tvrzení že jsme lepší, než lidi z minulosti je mě k smíchu, když budu shánět práci, všude se mně škodolibě jenom vysmějí, protože jsem už starý.
3
Ze sociální podpory státu není možné u nás normálně existovat, a tak se ze mě brzo stane bezdomovec, a každému je to sobecky jedno, že zemřu hlady, nebo zimou! Realitou je, že díky; automatizaci, robotizaci, optimalizaci, digitalizaci, internetu, novým systémům, polotovarům, programům, samoobsluhám, čipům, atd.
4
Není už potřeba globálně tolik lidí na práci! Vše se rychle mění, o tom nikdo už nepochybuje, a tak se musí i změnit přístup k chudému člověku, musí skončit období sociální péče o ubožáky, a ten kdo nebude platit státu pravidelně veliké daně, ten skončí v oceánu jako potrava pro ryby.
5
Musí být v naší republice deset miliónů lidí? Nebylo by lepší dát konečně do zákona, že zde může být jenom milion lidí, a tak by zmizela u nás bída a nezaměstnanost. Každý, kdo někdy pracoval, vám řekne, že to dělá pro peníze.
6
Taky závidíte domorodcům na zapomenutých ostrovech, že celý den nedělají nic? Když mají hlad, prostě si utrhnou divoce rostoucí banán, nebo si rozbijí kokos. Žijí si krásně, nikam nespěchají. Podle slunce poznají, kdy je ráno, a kdy večer, a nějaký kalendář neřeší.
7
O práci se jim nejspíš ani nezdá. Nepotřebují peníze, protože mají všechno, co potřebují ke štěstí. Tedy, téměř všechno. Nemají ledničky, sporáky, vysavače, mobily, tablety, počítače. Ale jsou šťastní, protože je tahle uměle vytvořená spotřeba zatím minula.
8
Měli by se s každým západem slunce modlit, aby se tam neobjevil nějaký civilizovaný pitomec, který jim řekne, že mají v podstatě jen holý zadek. Zdánlivě tu všechno funguje. Dnes tu máme tržní ekonomiku, která toho, navzdory tvrzení obrýlených hlav, zas tak moc nevyřešila.
9
Nebojím se říct, že společnost se nachází v dlouhodobé krizi. Znechucení politikou, úpadek morálky, a zejména ztráta životních jistot. Jak už bylo řečeno, bez práce by se člověk obešel, bez peněz asi těžko.
10
K tomu nás vysávají banky, potažmo exekutoři. Zda je to vždy oprávněné, ponechme stranou. Pojďme se tedy bavit o práci. K dnešnímu dni máme v Čechách většinu lidí chudých. Docela mě to děsí, vás ne?
11
Chytré hlavy nám sice vysvětlí, že jsme stále ještě pod evropským průměrem, ale to se může rychle změnit. Pokud se rozhodnete v Čechách podnikat, připravte se, že vás za to stát řádně potrestá, obzvlášť pokud se rozhodnete zaměstnat pár lidí.
12
Odvody se musí platit v první řadě. Pak je na řadě výplata zaměstnance, a když zbude i nějaký zisk, může se podnikatel z radosti opít vínem. Raději nařídí přesčasy těm stávajícím, zkrátka je trochu víc vyždímá.
13
Odvody státu zůstanou stejné, a stoupne zisk. Jestli to zaměstnanci pocítí na výplatách, je věc jiná. A pokud se ti to ubožáku nelíbí, že jsi zaměstnavatelem mnoho okrádán, na jedno pracovní místo čekají desítky uchazečů.
14
Navzdory veliké bídě se neustále prodlužuje hranice odchodu do důchodu. Od roku 1989 se pro vyšší platy neudělalo prakticky nic. Ale to by našince tak neštvalo. Vadí mu, že se jen politicky kecá, a přitom neustále zdražuje. Už se to nikdo nesnaží vysvětlovat, už se to nesnaží ani maskovat.
15
Elita potřebuje peníze, tak zvýšíme ceny a daně. Ale že tím klesne spotřeba, a nic víc se nevybere, to dojde i malému děcku. Protože natažených chudých rukou je čím dál víc, a další přibývají. Za tu dnešní šlamastyku si můžeme tak trochu sami. Kde se vzala, tu se vzala kuponová privatizace. Každý z nás byl najednou akcionářem.
16
Nechápali jsme, že můžeme na základě nějaký knížky pohádkově zbohatnout. Postupně jsme se to učili, ale mezitím ty naše prosperující podniky a banky začínaly zhasínat. Výhodné akcie bohužel shráblo jenom pár elitních parazitů, kteří měli víc informací. Všechno to podivuhodně rychle krachlo.
17
Dneska už víme, že to byla nikoli privatizace, ale řízená ekonomická likvidace. Co tu máme dnes? Vše vlastní už jenom zahraniční firmy, které to dostaly vše velmi levně. Pohádkové zisky z naší práce daní ve svých zemích a daňových rájích, a co zbylo nám?
18
Máme tu kapitalismus jako z učebnice: Nadbytek všemožného nekvalitního zboží, které nám reklama cpe horem dolem. Najednou zjišťujeme, že si ho nemáme za co koupit.
19
Proč? Třeba proto, že tu máme spoustu zbytečných státních zaměstnanců, co ukrajují nemalou část zisku, aniž by cokoliv vyráběly. Dnes v podstatě statisticky už nic nevyrábíme. A pokud ano, jsou to jen montovny dílů dodaných z ciziny.
20
Nikoho z vlády nenapadne, že by bylo docela fajn odměnit podnikatele za nově vytvořená pracovní místa s vysokými platy. Zahraniční firmy jsou osvobozeny většinou od vysokých daní, ale našinec vysoké daně pěkně zacvaká. Problém ale nemáme jen my. Je globální.
21
Nesmíte se na mě zlobit, ale připadá mi, jako bychom byli účastníky řízeného globálního super bankrotu. A až vše globálně opravdu zkrachuje, objeví se hodná ekonomická mafie, a všechny si nás za babku globálně koupí.
22
Postupně ale každý dělník rezignuje, už ani nemá chuť pracovat. Propadá stále hlouběji, hloupne, a odtud je jen krůček ke kartonům krabicového vína, sebevraždě. Člověk se snad ani nemůže divit studentům, kteří se po studijních pobytech v bohaté cizině, nechtějí vrátit zpátky do chudých Čech.
23
Situace není dobrá, a vyhlídky do budoucnosti jsou mizerné. Na konci toho tunelu je však přece jen malé světýlko: Vláda připravuje novou metodiku počítání ubožáků. Sice nebude mít většina lidí u nás co do huby, ale statisticky na tom budeme mnohem líp.
24
Skvělý lék na bídu a nezaměstnanost, co říkáte? Mzdu za práci zde pobírá jenom 1% zaměstnanců, dobrá mzda znamená minimálně průměrný plat v Německu, to co je pod tuto Německou průměrnou mzdu, to není už mzda, ale sociální podpora pro ubožáky, co zde mají mediální iluzi toho, že mají za práci mzdu.
25
Existují statistiky kupní síly v EU, média a politici dělají jako by zde tato statistika nebyla, je nějaká naděje na to že nebudeme v kupní síle na tom tak mizerně v EU? Neřešte to co nevyřešíte, nejlepší je z EU utéci, třeba do Anglie, která pochopila to, že EU které přijímá ve velkém ubohé ekonomické migranty, je Titanic co jde ekonomicky ke dnu.

Umělá inteligence komentáře moderuje