Ano, ubohá komerce je zde místo krásného umění

https://www.flickr.com/photos/gvkb/29698806437/

Vše zde rychle pomíjí a tak se snažíme uchovat současnost pro budoucnost, nejprve zde byli jednoduché obrazy namalované v jeskyni na kameni, později začalo vznikat písmo, které se tesalo do kamene, vynález pergamenu a papíru umožnil rychlý rozvoj gramotnosti. Věda a technika nakonec zvládla vytvoření fotoaparátu a později se vytvořila i filmová kamera, zprvu byl záznam jenom černobílý a později zde byla možnost i barevného záznamy na filmy. 

S příchodem digitalizace vznikl snímací čip, který dokázal zaznamenat digitálně obraz a film, fotografie a filmy se začali umísťovat na internet a jsme v současnosti. Tím že je fotografování a filmování snadno dostupné každému dochází k tomu, že je zde inflace u hodnoty fotek a filmů, inflace ovšem není jenom u fotek a filmů, je dneska i u mnohého jiného, na téma inflace by se mohla napsat celá knihovna. 

Většina fotek a filmů na světě dneska vzniká pomocí mobilního telefonu a tabletu, je to tím že lidi mají neustále u sebe telefony a tablety, z některých tabletů lze i telefonovat. Mnoho lidí se chce na internetu pochlubit tím, že byli v cizině a tak mají telefony na skládací dlouhé tyčce a fotografují sami sebe před známým turistickým pozadím, já a Hradčany, já a Socha svobody, atd. 

Pokud spatříte někoho kdo má na stativu velikánský fotoaparát, tak jistě víte, že je to umělecký fotograf, takových uměleckých fotografů je dneska velmi málo, je to už vymírají druh, komerce je zde místo umění a nejhorší je situace, když si zapnete televizi, a vyskočí na vás uprostřed zajímavého filmu ubohé komerční reklamy, které se neustále opakují, a vymývají divákům mozky.

Podobné příspěvky>