Profesionál ví, co je správné dělat a jak to má dělat

Z díla se pozná tvůrce, v současnosti se vše dělá kolektivně, je to jako týmový sport a musí zde být neustálý dohled, aby se týmová práce optimalizovala. Tam kde jde o peníze tam je i konkurence, konkurence by měla zajistit; kvalitu, rychlost, malé ceny, slušnost, atd. mnohdy tomu tak není, protože zde místo konkurence je monopol. 
 
Nadnárodní korporace dneska rozhodují o tom, kde bude bída a kde bude bohatství, z politiků se stali tak už jenom ubohé loutky, ovládané nadnárodními korporacemi. Aby se prodalo více zboží a služeb, tak se lidem vymývá mediálně mozek, dopátrat se pravdy je obtížné, protože mnoho klíčových informací je nahrazeno dezinformacemi. 
 
Podívejme se třeba na to, že státy mají veliké dluhy, a přesto utrácejí veliké peníze za hlouposti a zbytečnosti, podle hesla po mě potopa, kdo ty veliké dluhy v budoucnosti asi zaplatí? Lidi se dneska rozdělují podle kupní síly, nemáš peníze tak jsi nula, o tom je konzumní civilizace. 
 
Mnoho let chodíme do školy, a když školu opustíme, tak zjistíme, že jsme amatéry, protože nevíme, jak být ve svém životě úspěšnými profesionály. Problémem školství je veliká vzdálenost od reálného světa, učitelé existují v nereálném světě teorie, který je v praktickém životě k ničemu. Často slyším názor, že trvá minimálně deset let, než se z vysokoškoláka s titulem, stane konečně profesionál, který nemyslí, ale ví, co je správné dělat a jak to má dělat.

Podobné příspěvky>