Pozor zde se vymývají mozky

Každý naivní hlupák má možnost, rozhodnout se čím chce mít tento den vymytý mozek je zde: egoismus, altruismus, kariérismus, extremismus, vandalismus, dogmatismus, centralismus, komunismus, socialismus, kapitalismus, korporatismus, feudalismus, islamismus, buddhismus, hinduismus, nacismus, skepticismus, reklama, pohádky, móda, pověry, symboly, rituály, fetiše, atd. Každý ideologický systém, je však jenom mýdlovou dočasnou bublinou. 
 
Nestvoříš si svatý kult a nebudeš se svatému kultu klanět, naše minulost je o svatých kultech, kterým jsme se po deset tisíc let, jako ovce klaněli, bylo to veliké množství svatých kultů, které lidem vymývali mozky a dělali z nich ovce, pastýři se vždy stávali bezcitní a bezcharakterní lháři a zloději. V každém sociálním experimentu, se z chytrých lidí stává hloupé stádo, ve jménu toho co je stádu svaté. 
 
Je možné, aby někdo mluvil krásně a přesvědčivě o pravdě a lásce, a přitom usiloval jen o svůj prospěch a chce mnou, nebo námi, pouze manipulovat, strhnout masy na svou stranu? Z vlastní zkušenosti vím, že to docela dobře možné je. Člověk to ani nedělá ze zlého úmyslu, nechce nikomu ubližovat, zneužívat, kázat bludy. Dokonce tomu, co říká a proklamuje, sám pevně věří, jen chce být vidět, slyšet a být středem pozornosti. 
 
Kompenzuje si svůj psychický problém. Ale toto je jen ten lehčí případ vymývání mozků a sociální manipulace. Jak však poznat i horší případy ve kterých člověk, který krásně mluví o lásce, je ovládán někým jiným, kdo mu vymyl mozek a používá ho jen jako udičku, návnadu? Nevím. Neumím to poznat, jen se snažím klást otázky sám sobě, druhým, poslouchám a dívám se kolem sebe a říkám si: „Ne slova, ale činy, skutky, výsledky a dopady svědčí“. 
 
A je možné, že to poznám, až když jsem chycen. Možná to nepoznám nikdy, protože se sám stanu tou udičkou v rukou někoho. Má tedy vůbec nějaký smysl o tom přemýšlet, uvažovat a svěřovat se druhým? Myslím, že má. Má smysl si říct: Pozor na každého, kdo říká: „Můj názor je ten jediný správný.“, nebo „Tato víra je ta jediná pravá…“, „Toto jednání je to jediné správné…“, „Kdo nejedná jako já, ten je na zlé cestě…“, „Kdo není s námi, je proti nám…“ atd. 
 
Poslední heslo by nám, zralejším věkem, mělo být dost známé! Tak o co jim tu vlastně jde? Jde o parazitování! O zachování lidství a smyslu jeho cesty po Zemi. Nic víc. Každý člověk je originál, každý je na nějaké duchovní, etické, vědomostní, zkušenostní a nevím jaké ještě výši poznání. Každý, má svobodnou vůli rozhodování. Každý jde svou cestou k poznání pravdy a lásky, každý potřebuje jiný druh vedení a jiné prostředí k vývoji své osobnosti. 
 
Neodsuzuji různé směry myšlení, různé aplikace myšlení, různé domněnky, pokud to vše vede lidi k svobodě poznání a lásce ke všem a všemu a ne ke lži a nenávisti. Za důsledky všech lidských činů jedinec nemůže, ale můžou za to egoističtí pokrytečtí kariéristi. Proto tvrdím, že jakákoli centralizace, srovnání se do řady, do stáda, je výsledkem ideologického vymývání mozků, výsledkem dlouhodobého plánu, jak vytvořit nástroj egoistické moci pro elitu
 
A tak si myslím, že jediné co nás ochrání před ztrátou svých osobností, je stále hledat pravdu a lásku, zachovat si rozum a žít pravou lásku ke každému a ke všemu co si to zaslouží. Hledejme, nalézejme, diskutujme, laďme se, atd. nemůžeme se nechat násilně konzumní totalitou sjednotit do globálního tupého stáda, které umí jenom žrát a srát.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.