Extrémistické totality jsou rakovinou současnosti

Podívám se do zrcadla a říkám si, koho to vlastně v tom zrcadle spatřuji, jsem to já nebo to nejsem já, zrcadlo je povrchní umí zobrazit jenom povrch těla, ale pod povrchem je něco co nechápeme, i když se mnozí specialisté pokrytecky tváří, že chápou to co je pod povrchem těla a myšlení. Neřeš to, co stejně nevyřešíš, řeš to, co dokážeš vyřešit, jenže i když něco pracně vyřeším tak stejně zase budu muset řešit něco jiného. 
 
Připadám si po celý život jako v bludišti, mnohdy je zde radost z nalezení nové cesty, ale brzo se ukáže, že tato cesta ven z bludiště nevede, kde je chyba? Chyba je v neosobní kultuře, každý člověk je už jenom šroubkem v obrovském stroji, a když se šroubek rozbije tak je nahrazen novým šroubkem a tak to zde jde už mnoho století, jenom neustále opakujeme pořád stejné chyby. Můžeme si nasadit masky a hrát divadlo, jenže následkem bude to, že se svět stane velikou nemocnicí a tím se dostaneme do začarovaného kruhu. 
 
Smyslem života nejsou závody o to, co milujeme a potřebujeme, smyslem života byli a budou osobní vztahy, bez osobních vztahů se z lidí stávají stroje na dálkové ovládání. Extrémistické totality jsou rakovinou současnosti, je třeba zvýšit výdaje na zbrojení a tak uděláme z dělnické třídy konzumní otroky s nulovou hodnotou. Jenže přicházejí autonomní zbraně, co mají inteligenci, najednou robotům dojde to, že nepřítelem není cizí robot, ale že nepřítelem je egoistický člověk, a roboti člověka zde eliminují.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.