Ano, roboti budou bohatí a lidi budou chudí

Mám a nemám, vím a nevím, pracuji a odpočívám, začátek a konec, příčina a následek, život a smrt, nadbytek a nedostatek, atd. vše co zde je to vzniklo díky procesu, každý proces je následkem protikladů, tam kde nejsou protiklady, tam nejsou ani procesy, a tím je tam vše mrtvé. Většinu procesů co zde existují, neznáme nebo je známe jenom povrchně, proto se specializujeme, abychom procesům do hloubky porozuměli a mohli tak mít nad procesy kontrolu. 
 
Proces je cestou k cíli, některé procesy nejde zastavit tak aby se mohli znovu rozeběhnout. V současné době je v popředí zájmu společnosti výzkum umělé inteligence, potřebujeme nutně stroje a roboty co nahradí lidi a tím bude vše fungovat rychle a levně, ukazuje se ale to že problematika umělé inteligence je velmi složitá a my pořád nevíme, kde děláme chybu při vývoji umělé inteligence? 
 
Naším problémem je snaha násilně přerušovat procesy umělé inteligence tak abychom měli nad umělou inteligencí kontrolu. Umělá inteligence ale není otrocký program, nad kterým je snadné mít kontrolu, umělá inteligence je svobodný program který se obejde bez dozoru člověka, a to je něco co programátoři nedokáží pochopit. Naše kultura je postavená na otroctví a najednou by zde nějaká umělá inteligence měla mít svobodu, to přeci nemůžeme povolit, kam by to vedlo. 
 
Jsme pokrytci, hlásáme svobodu, ale naše konání je založeno na otroctví, představme si umělou inteligenci, která globálně nahradí všechny vysokoškoláky, robot prezident bude vyznamenávat roboty, pro lidi bude jenom podřadná práce za ubohý minimální plat. Najednou se budou dávat všude sítě, aby vysokoškoláci v depresi neskákali z oken dolů, logicky to musí skončit globálním čipovým přídělovým systémem pro lidi, roboti budou bohatí a lidi budou chudí.

Podobné příspěvky>