Globalizace už klepe na zamčené dveře

Je globalizace správná nebo chybná? Globalizace není o tom, jestli je správná nebo chybná, ona je o tom že je evolučně nutná, bez ohledu na to, jaké to bude mít pro nás ekonomické a politické následky. Pokud dům hoří, je nutné zavolat hasiče, a je chybou řešit příčinu požáru, příčinu požáru budeme řešit, až se dům uhasí. Za vším byla a ještě dlouho bude ekonomika, jsme egoisti a tak myslíme ekonomicky, protože dobrota je žebrota. Globalizace znamená likvidaci zaostalosti v rovině fyzické i rovině psychické, globalizace bude výhodná pro ty, co jsou dneska dole a bude nevýhodná pro ty, co jsou dneska nahoře, zmizí tak bída i bohatství, protože zde bude tvrdá globální konkurence. 
 
Pro bohaté státy to znamená to, že už nebudou bohaté a pro chudé státy to znamená, že už nebudou chudé, prý cizinci nepracují tak dobře jako místní obyvatelé a je třeba cizince vrátit nazpět do míst, odkud k nám přišli, to už tady přeci mnohokráte v minulosti ale bylo, a stejně se nic nevyřešilo! Podívejme se na to z nadhledu, naprogramujete program v globálním světě a ten program je globálně používán a tím vám program přinese veliký zisk, pokud ale ten samý program bude používán jenom v naší malé republice, tak vám zisk nepokryje ani náklady na tvorbu toho programu. 
 
Pokud budu prodávat program globálně, stačí mi jenom malá cena programu, a jsem spokojený se ziskem, mnozí namítnou a co zedník, jak má on prodat svoji práci globálně? Zedníka bude dělat robot a on nemusí svoji práci prodávat globálně, globalizace umožní výrobu robotů, co budou pracovat místo; dělníků, ochranky, skladníků, řidičů, řemeslníků, atd. lidi budou pracovat jenom psychicky, v příjemném pracovním prostředí, kde je klimatizace a pokojové květiny. Logicky je zde dotaz a co lidi s malou inteligencí a velikou silou, budou v budoucnosti asi dělat? Zavede se u lidí GVKB globální každoroční kontrola kvality a nekvalitní jedinci se budou recyklovat na substrát, nejsou ubožáci tak nejsou s ubožáky ani problémy.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.