Každý čas a prostor má svoje klady a zápory

Veliké je složené z malého a tak veliký ekosystém na této planetě, je složen v nekonečného množství malých živých systémů co jsou v nás a okolo nás, vše co je zde živé to se rodí a umírá, je to nekonečný evoluční proces, ve kterém se vše ekologicky recykluje. Jaký to vše má smysl, a jak to celé zde vůbec vzniklo? Vše je hra ve které jde o to vyhrát, smyslem života je; přijít, spatřit, vyhrát! Nic jiného zde není k dosažení, je nám božsky když vyhrajeme a logicky máme deprese když prohrajeme. Je to egoistické chtít vyhrávat, ale ono to evolučně funguje, a tak to zde všude jedinou jistotou je! Podívejme se na masožravé rostliny, měli málo živin a tak se začali živit hmyzem, není evolučně důležité, jestli se dodržují klasické evoluční rituály, důležité je jenom; přijít, spatřit, vyhrát!
Pokud jsme nemocní a ležíme tak dlouho na posteli je příčina v tom že se něco v nás snaží nad něčím vyhrát, a tento boj nás fyzicky oslabil, a my musíme ležet a čekat dlouho, něž se uzdravíme. Není zde na nebesích žádný svatý nesmrtelný božský Stvořitel, co umí dělat zázraky a je spravedlivý, to jsou jenom pohádky pro naivní lidi, vše je zde jenom o tom vyhrát! Problémem je to, že aby zde mohlo něco v nás, anebo okolo nás vyhrát, tak musí jiné zde prohrát! Vše živé zde vzniklo z vesmírného prachu, ve kterém byli zárodky života z vesmíru, ano vesmír není mrtvý, ale ve vesmíru je mnoho míst, kde existuje inteligentní život! Vše co je živé to je jenom loutkou, kterou ovládá evoluce, naše subjektivní moc je zde iluzí, můžeme zde jenom to, co nám evoluce dovolí. Mnoho lidí utíká od reality do světa drog nebo do světa iluzí, je to tak snadné být zbabělcem a utéci před tím co nám škodí, problémem je často ale to, že nemůžeme utéci, a tak pácháme zbaběle sebevraždy.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.