Vše zde jsou jenom nádoby

Aby obsah mohl být ochráněn, tak musí být v nádobě, tím obsahem v nádobě může být; Bůh, vesmír, hvězda, planeta, ekosystém, rostlina, zvíře, člověk, mozek, počítač, operační systém, televizní kanál, stránka na internetu, kniha, DVD, atd. Veliké je nádobou pro malé a tak veliké tělo je nádobou pro malý mozek, a veliký počítač je nádobou pro malé programy. Pokud jsme v jedné nádobě tak poznáváme jenom obsah této nádoby, a neznáme už obsah jiné nádoby, ve které je jiný člověk, nebo je tam rostlina, nebo zvíře. Vím jenom to co je mě v mojí nádobě blízké a nic už nevím o tom, co je zde v jiné nádobě blízké, někomu jinému.
Často je zde snaha o to poznat co je správné nebo co je krásné, začínáme tak vážit a měřit abychom takto zjistili co je pro nás optimální a tento psychický proces se nazývá myšlením nebo inteligencí. Často se naše myšlení dostane do pasti a neumí se už z této pasti dostat může jít o past; ekonomickou, politickou, církevní, vědeckou, technickou, filosofickou, zdravotní, drogovou, citovou, virtuální, atd. následuje logicky deprese a tato deprese může postihnout subjekt ale i objekt. Většinou problém deprese má za následek závislosti na tom co je nám drogou jde o; moc, bohatství, popularitu, výhody, jistoty, sex, vlastnictví, autoritu, alkohol, cigarety, atd.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.