Ano, jsi hloupě vychované pyšné dítě

Rozmohl se nám tu zde takový hloupý nešvar. Jde o soubor signálů, které se vyskytují většinou společně a svědčí o nevyřešeném problému ‘hlupáka’. Signály nejrůznějšího druhu a původu komplikují život hlupákům. Ne všichni, jsme se totiž narodili geniální a moudří. Vzhledem k tomu, že odlišit hloupost od moudrosti není úplně jednoduché. 
 
Přehnaná kritika je jeden ze způsobů, jak se s hloupostmi vnitřně vypořádáváme, jde o uklízení špíny v hlavě. Hlupák, který své hlouposti násilně vytěsňuje, je zpětně přeměňuje na moudrý vnitřní hlas, který vše cizí shazuje a zpochybňuje. Nic mu není dost dobré a nikdo pro něj není moudrý. 
 
Právě proto hlupáci co jsou nahoře, tak rádi poukazují na nedostatky ostatních hlupáků, co jsou dole. Vytěsňují tím z hloupé hlavy své vlastní hlouposti. Obavy, strach, deprese, je způsob, který nás upozorňuje na naše vlastní hlouposti, nás přivádí na další ze způsobů chování, který upozorňuje na fakt, že trpíme svojí hloupostí. 
 
Při kritizování cizích hlupáků, totiž přenášíme naše nenáviděné hloupé vlastnosti na jiné hlupáky, nebo jiné systémy ve svém okolí. Jestliže se například bojíme, že nám někdo bezdůvodně ublíží, že se neustále rozčilujeme, že nás hlupáci neustále pomlouvají a chtějí nám hloupě uškodit, pravděpodobně v sobě potlačujeme vlastní hloupou zlobu a nenávist. 
 
Se svým vlastním hloupým názorem na svět, se identifikujeme například ve chvíli, kdy se změní naše životní okolnosti. Příkladem za všechny je hloupě vychované pyšné dítě, které se při vstupu na vysokou školu, a odloučení od hloupých rodičů, promění v egoistického parazita, tedy ve lháře a zloděje. Hlupák by nikdy neměl přestávat hledat moudrost. 
 
Když však tápe moc dlouho a mění své životní priority ze dne na den, svědčí to o tom, že není něco v pořádku v jeho hloupé hlavě. Teprve když se pokusí o konfrontaci s vlastní hloupostí, může se dostatečně projevit jeho jedinečnost a osobnost se ujednotí z rozpolcenosti z toho, že si jako hlupák hraje na moudrého. 
 
Hlupák kolem sebe často šíří falešnou moudrost pomocí populárních frází a citátů, po které ve skrytu duše touží. Hlupák rád prezentuje své ubohé malé úspěchy na veřejnosti, dopřává si pozornosti jiných hlupáků a parazituje na hloupějších jedincích. 
 
Touha po obdivu a uznání, zachází mnohdy u pyšných hlupáků do extrému. Není proto výjimkou, že hlupáci co mají tituly, kteří se tváří jako nejšťastnější, nejúspěšnější a nejspokojenější celebrity na planetě, pláčou večer vzteky do polštáře, a ráno se bojí podívat do zrcadla na hlupáka.

Podobné příspěvky

Proč spíme tolik hodin?
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37507736566/ Všimněme si toho, že inteligentní tvorové spí mno...
Ano, za vším je deprese
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37507663486/ Na počátku stvoření života byla deprese, deprese ...
Jak najít někoho kdo má zdravý mozek?
https://www.flickr.com/photos/gvkb/23923708588/ Včera jsem se na sociální síti optal, kdo je zde na...
Psychopata není třeba učit asertivitě
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37507736566/ Věda ve spolupráci se statistkou zjistila to, že ...
Proč opouštíme domov?
https://www.flickr.com/photos/gvkb/38432338702/ Na počátku zde bylo jenom hovno, a tak vše stálo ...
Nedávejte vinu za svoje chyby druhým
https://www.flickr.com/photos/gvkb/38902425702/ Proč, se ptá ten, kdo nemá vědomosti, kolem vědom...
Většina lidí stojí na slepé koleji
https://www.flickr.com/photos/gvkb/24248779807/ Příčina nemusí být ve vás, tento svět je založen ...
Konzumní blázinec je plný bláznů
Místo neslušných slov, se používají pokrytecky slušná slova, abychom byli populární, a tak jsme z ...
Co si myslíte o druhých?
To co si myslíte o druhých si jistě druzí myslí o vás, vše je zde divadlo, ve kterém každý hraje n...
Psychické zrcadlo
Představme si, že bychom se mohli podívat do psychického zrcadla, jak vypadá naše psychika, spatři...
Ano, blázni řeší to, co stejně nevyřeší
Neřešte jako blázni to, co stejně nedokážete vyřešit, je třeba začít konečně řešit to, co dokážeme...
Ty nebereš prášky a tak máš psychické problémy
Mě to nemyslí, to je normální, na myšlení je zde informační technologie, ty jsi zde na to, abys sl...
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.