Ano, idioti myslí a mluví jako idioti

Tak jsem se jako idiot omylem podíval na ubohou sociální retro stránku, kde jsou samí idioti a idealisti, realismus a moudrost je na našem internetu vzácnou výjimkou, kde je chyba v Matrixu? Ta chyba je v dogmatických limitech, které z lidí u nás udělali ubohé idioty, s vysokoškolským vzděláním. Když se bavím s profesory na vysoké škole, tak se profesoři nechytají, a přiznávají to, že jsou idioti. Idioti používají slova a neznají vůbec jejich význam, podívejme se třeba na slovo “JÁ“toto slovo idioti u nás milují a často je používají, když nějakého idiota požádám, aby mě svými slovy vysvětlil co je to slovo ““ tak se ukáže, že je to idiot. 
 
Slovo “JÁ“ je popisem našeho strachu, člověk, který nemá strach, nepoužívá vůbec slovo “JÁ“! Strach z lidí dělá idioty, naše konzumní kultura je založena na strachu, a následkem je to, že se z lidí zde stali idioti, co mají deprese, a tak je logicky v depresi; ekonomika, politika, náboženství, filosofie, umění, školství, rodina, atd. Vždy jsem byl moudrým realistou, a proto jsem miloval; pravdu, fotografování, filmování, šachy, psy, atd. vše se u nás posralo v okamžiku, kdy jsme prohráli bitvu na Bílé hoře
 
Bitva na Bílé hoře, byla v neděli 8. listopadu 1620 v blízkosti Prahy, byla to bitva třicetileté války. V bitvě se střetly česká stavovská armáda a dvě armády katolické, armáda císaře Svaté říše římské Ferdinanda II. Štýrského a armáda německé Katolické ligy. Katolické armády po jedné až dvou hodinách zdolaly méně početnou stavovskou armádu, bitva zpečetila osud českého stavovského povstání a ovlivnila negativně náš osud. 
 
Další ranou zde byla Mnichovská dohoda 30. září 1938 a potom zde byl Únor 1948, kdy se k moci dostali Komunisti a nastolili zde sociální idealismus, 21. srpna 1968 začala invaze Ruska do Československa, tím byl eliminován náš naivní pokus, o to získat zde více svobody. Je jenom logické, že je zde dlouho blbá nálada a tím i veliká konzumace piva a cigaret, stal se z nás národ idiotů, a tak si volíme za své politické zástupce staré nemocné kariéristické idioty, a proto po nich házíme vajíčka, a ukazujeme jim červené karty. Ano, energie zde už ke změnám v politice není, je zde jenom snaha, udělovat idiotům bludné balvany.
 
Mnoho let jste slyšeli v různých obměnách jak naše malá země uprostřed veliké Evropy vzkvétá, kolik jsme toho vyrobili, jak jsme všichni šťastni, jak věříme své vládě a jaké krásné perspektivy se před námi otevírají. Předpokládám že jste mne nepřišli poslouchat proto, abych vám i já uboze lhal. Naše země nevzkvétá. Velký tvůrčí a duchovní potenciál není smysluplně využit. Celá odvětví průmyslu vyrábějí věci, o které není ve světě žádný zájem, zatímco toho, co nutně potřebujeme, se nám často nedostává. 
 
Stát, který se nazývá lidovým státem lid agresivně ponižuje a bezcitně ekonomicky vykořisťuje. Naše chybné hospodářství plýtvá hodnotami, kterých máme velmi málo. Zkazili jsme si špínou půdu, řeky i lesy, jež nám naši předkové odkázali, a máme dnes nejhorší životní prostředí v celé Evropě. Dospělí lidé u nás umírají dřív, než ve většině evropských zemí. Žádná četba chybných statistik, které mám k dispozici, by mi neumožnila rychleji a snadněji pochopit stav, do něhož jsme se dostali než otevřená komunikace s obyčejnými lidmi. 
 
Ale to všechno není stále ještě to hlavní. Nejhorší je, že žijeme ve zkaženém dezinformačním prostředí. Dezinformačně jsme onemocněli pesimismem, protože jsme si zvykli v totalitě něco jiného říkat a něco jiného si myslet. Naučili jsme se v nic nevěřit, nevšímat si jeden druhého, starat se jen o sebe. Pojmy jako láska, přátelství, soucit, pokora či odpuštění ztratily svou hloubku a rozměr v nové éře internetu a krutého boje o holou existenci. 
 
Jen málokteří z nás dokázali nahlas zvolat, že mocní by neměli být všemocní, dosavadní režim vyzbrojen svou konzumní ideologií ponížil člověka na výrobní sílu a na nehodnotný výrobní nástroj. Z nadaných lidí správně hospodařících ve své zemi, udělal ubohé šroubky obludně velkého, rachotícího a páchnoucího konzumního stroje, o němž nikdo na světě neví, jaký má vlastně smysl. 
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Podobné příspěvky

Ano, tento svět ovládají prioritní pravidla
https://www.flickr.com/photos/gvkb/36886023383/ Já už na to nemám sílu, abychom mohli zde zvládnout...
Nejsou peníze, není láska, dobrota je žebrota
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37904043841/ Podívejme se z blízka na mocné a bohaté lidi, jso...
Je Miloš Zeman bohatý duchem?
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37904254141/ Bohatý je ten, kdo je spokojen s tím co má, a Miloš...
Pražská republika
Jenom člověk používá zákony a soudy, porušil jsi zákon nebo předpisy tak je zde trest, nikdo se al...
Malý státní aparát není utopie
Proč nejsou u nás peníze na vysoké platy? Příčinou je veliký stát, který jako klíště vysává ekonom...
Ano, zlý Gargamel je už dobrý čaroděj
Díky zlu je zde dobro, lidi potřebují mít strach, aby byli k sobě dobří. Tento svět ovládají zlí k...
Jak vše zde funguje?
Vše jsou obchodní staré mechanické váhy kde na jedné straně je závaží a na druhé straně je zboží, ...
Proč mají politici v hlavě nasráno?
Nejprve si povíme o tom, co to vlastně objektivně znamená, pokud o někom lidově řekneme, že on má ...
Co je zde zdroj všech problémů?
Každá mocná ideologie, je obrazně jako veliký operační systém do počítače, na začátku je tam mnoho...
Co je hodnotné a co je nehodnotné?
Už před evolučním stvořením člověka zde byla v ekosystému snaha o to, aby něco co není hodnotné, v...
Kdo může za zbytečnou byrokratickou práci?
Za zbytečnou byrokratickou práci může centralizace, rodina je základem naší kultury, jakmile rodin...
Totalita je založená na regulaci ekonomiky
Regulace ekonomiky je o protekci, jsi nahoře tak se máš dobře a nemusíš nic dělat, jsi dole, máš s...
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu