Ano, je zde všude centrální dogmatismus

Jedním z hlavních problémů lidí je strach. Je to strach z; reality, budoucnosti, nemoci, stáří, trestu, války, terorismu, extremismu, změnou, dluhy, zrady, atd. Strach se týká většinou konkrétních situací, bojíme se; ohně, blesku, hromu, cestování, zlých lidí, dogmat, pověr, fobie, nemoci, dluhů, smrti, atd. Strach se odráží v našem jednání a konání. Vcelku jsou lidé, mající strach lidmi nejistými a neprůbojnými, kteří o sobě pochybují a navenek neprojevují pracovní a osobní kvality, které v podstatě mají. Pro svoji lenost a zbabělost nejsou vhodní pro vedoucí postavení v zaměstnání, i když by nepostrádali potřebné znalosti a dovednosti. 
 
Obvykle tito jedinci, nejsou šťastni ani v osobním životě, neboť ze strachu odstupují od vztahů, nebo jiných skutečností, které by přispěly k jejich spokojenosti. Strach v jakékoliv formě, má svoje příčiny již ve vrozených dispozicích každého z nás, nejčastěji jsou ale jeho kořeny v zaostalé rodině. Proto musí být výchova zaměřena na prevenci vzniku strachu. Hlavní prevencí, je výchova k sebejisté autoritě. Rovněž nevedeme dítě k tomu, aby se vyhýbalo běžným životním problémům. Výchova proti strachu musí být současně výchovou k pravdě a lásce. Dospívající mládež vedeme ke zdravému sebevědomí. Učíme lidi jasnému pravdivému vyjadřování svých názorů, odpovědnému a samostatnému řešení konfliktních situací. 
 
Nebráníme nikomu v navazování vztahů, klidně a věcně upozorňujeme na potenciální nebezpečí, některých mezilidských vazeb, s psychicky nemocnými jedinci. Strach, je jednou z hlavních příčin úniku k drogám a dogmatům. Ti, kteří si uvědomují svůj handicap strachu, mají velmi těžký život, neboť boj se strachem v dospělosti je mnohem obtížnější, než prevence jeho vzniku v dětství. Manipulace je založena na trestu a odměně, pravda je zde centrálním manipulátorem, na lidovou moudrost se lze spolehnout, protože je ověřená realitou, na dogmata se nelze spolehnout i když dogmata vypadají z dálky ideálně, minulost nám jasně ukázala to, že každá dogmatická diktatura zde byla dočasně! 
 
Tam kde existuje clo a daně, tam je i dogmatická diktatura, ve které pracující lidé žijí ve strachu z mocné elity, která na nich egoisticky parazituje. Není zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus, komunismus, idealismus, atd. je zde všude centrální dogmatismus, dogmata ovládají lidi jako loutky, největší strach mají lidi z toho, že poruší svatá dogmata! Vše co je v rozporu s lidovou moudrostí, to je dogma které s lidmi manipuluje. Klasickým dogmatem jsou smlouvy, dobrý obchod nepotřebuje smlouvy, špatný obchod nezachrání sebelepší smlouva. Podívejme se na problematiku příživnictví, pokud máme strach eliminovat parazitující příživníky, tak následkem je deprese u; ekonomiky, politiky, náboženství, morálky, podnikání, obchodu, školství, dopravy, rodiny, psychiky, atd.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Podobné příspěvky

Ano, čistota je základem psychického zdraví
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37555881351/ Začínám psát knihu s názvem, Svatý kazatel, Vít K...
Ano, idioti si o tobě myslí že jsi idiot
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37297409260/ Není důležité co chtějí od tebe cizí lidé, důleži...
Za vším je zde sobecké toužení
https://www.flickr.com/photos/gvkb/34464644471/ Vše je zde správné, lidi se mají dobře, ekonomika r...
Psychická nezralost způsobuje deprese
https://www.flickr.com/photos/gvkb/37646769620/ Největším problémem současnosti je psychická nezral...
Co vadí idiotům nejvíce?
Nejvíce vadí idiotům konkurenční idioti, za posledních padesát let se počet idiotů na světě zdvojn...
Nebrečte na špatném hrobě
Většina adolescentních návštěvníků zde brečí na špatném hrobě, nebuďte líní a hledejte si ten sprá...
Konzumní blázinec je plný bláznů
Místo neslušných slov, se používají pokrytecky slušná slova, abychom byli populární, a tak jsme z ...
Vole víš proč jsi vůl?
Vše je zde jenom pokrytecké divadlo, ve kterém volové nevědí, proč jsou volové! Vole, víš proč jsi...
Nehrajte si zde na to co nejste
Já vás dokonale velmi dlouho monitoruji a každého z vás znám dokonale, jste nuly, co si zde hrají ...
Vím jak pomoci psychicky nemocným lidem
Každý se neustále setkává s psychicky nemocnými lidmi, co porušují pravidla a limity této lidské h...
Jak si nehrát na to co nejsme
Byl jsi už léčen psychiatrické nemocnici. Lidi se zde chlubí mnohým, ale nikdo se zde nepochlubí t...
Hledání správného životního cíle
Většina lidí nemá životní cíl a tak nejsou v životě úspěšní, životních cílů co mají lidi je nekone...
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu