Ano, konkurence tlačí ceny dolů

IMG_3020 [Max. šířka 1024 Max. výška 768]

Monopol tlačí ceny nahoru, pokud je někde malá kupní síla, tak je tam logicky i monopol, jak u nás přejít od monopolní ekonomiky ke konkurenční ekonomice? Podívejme se na rozdíly v platech, kdy zde nejmenší plat je tak malý, že z něj nejde normálně žít, a největší platy jsou tak veliké, že je nemohou ti, co je berou ani utratit, a tak se jim hromadí na kontech miliony. Pokud chceme restartovat ekonomiku tak musíme nejprve do systému nahrát veliké množství aktualizací, logicky ti co jsou díky monopolům bohatí a mocní budou dělat vše pro to, abychom do systému nemohli nahrát ekonomické aktualizace, které umožní restartovat monopolní systém tak že po restartu zde bude konkurenční systém. 

Podívejme se na mobilní elektroniku, zde je obrovská konkurence, která tlačí ceny dolů, podívejme se třeba na ceny notebooků, jak rychle padají dolů díky veliké konkurenci, tento rok nastane veliký souboj mezi firmami AMD a Intel u notebooků, dlouho zde kraloval jenom Intel, ale tomu je už konec, AMD se rozhodlo, že začne vyrábět lepší čipy za menší ceny, než jaké nabízí Intel. Podobná revoluce je dneska i u fotoaparátů, kdy začínají moderní kompakty, likvidovat pomalu a jistě, klasické veliké a drahé zrcadlovky. Nebude to už trvat dlouho, a roboti zde budou dělat; krále, prezidenty, politiky, byrokraty, ředitele, celebrity, milionáře, papeže, atd. tím už nebudeme muset chodit k volbám, protože roboti nelžou a nekradou, jako lidi.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.