Politika je vysoká karetní hra

P1070798

Ano, vyměníme chudé politiky za bohaté politiky. Chytrý politik je velmi bohatý a hloupý politik je chudý, chudáci nemají v politice co dělat, protože jsou snadno zkorumpovatelní. Ostatně nejde o nic nového, po mnoho století, měli zde moc jenom velmi bohatí lidé, a proto zde nebyl problém s korupcí a tunelováním státu. 

Jsi chudý tak začni podnikat, a až budeš bohatý, tak budeš moci vstoupit do politiky, za vším jsou peníze, žijeme přeci v tržním kapitalismu. Je třeba si konečně přiznat to, že chudákům musí vládnout ti, co jsou bohatí, politika je obrazně jako hotel pro velmi bohaté lidi, a nikoho neudivuje to, že na hotelu pro bohaté hosty, nebydlí chudí hosté. Lidi se rozdělují na bohaté a chudé, bylo, a ještě dlouho to tak i bude. 

Podívejme se na zaostalé ekonomiky, zde jsou politici chudí, a tak myslí a konají jako chudáci, je to začarovaný ekonomický kruh, ze kterého není východiska. Komu není od GVKB dobré rady, tomu už není ani pomoci. Socialismus, komunismus, altruismus, demokracie, atd. to jsou utopie, které nemohou v realitě fungovat, protože každý dospělý pracující člověk, je ve svém podvědomí lakomým egoistou. 

Vše je zde obrazně jenom karetní hra, ve které chce každý vyhrát, a tak nikomu neukazuje svoje karty! Politika je vysoká karetní hra, ve které chudáci nemají co dělat, už bylo dost amatérů v politice, je třeba vyčistit politiku od chudáků, co nerozumí tržní ekonomice.

Umělá inteligence komentáře moderuje