Zamyšlení nad decentralizací

P1070934

Tak mě napadlo, a pokud už se nemusí peníze tisknout tak by mohli vzniknout peníze osobní, které by používala nějaká skupina lidí dobrovolně, protože se na tom dohodli, já ti udělám nějakou službu a ty mě zaplatíš peníze které platí jenom v naší skupině a když ty mě pomůžeš tak já ti za to taky zaplatím v naší malé peněžní elektronické měně. 

Proč podporovat veliké množství lidí co parazitují na tom, že používáme peníze, nakoupili bychom pro skupinu něco ve velkém za malé ceny, proč platit drahé služby a drahé zboží, když to lze výhodně nakoupit ve velkém, tak jako to dělá stát, který něco nakupuje ve velkém, za neskutečně malé ceny. 

Představte si osobní auto za poloviční cenu, jenom proto, že jsme to nakoupili ve velkém. Naše republika by se rozdělila na deset tisíc malých skupin, a každá by měla vlastní měnu, kterou by nemohl stát zdanit a kontrolovat, o něco podobného se snažil už Baťa v době, kdy byla krize. Tyto malé skupiny by mezi sebou ekonomicky soutěžili, a tím by zde už byli zbyteční svatí oligarchové, co z nás dělají ekonomické ubožáky.

Umělá inteligence komentáře moderuje