Ano, náhoda nejde naplánovat

P1070859

Náhoda je obrazně jako hod kostkou nebo hod mincí, nelze naplánovat to jak kostka nebo mince dopadne, existuje jenom odhad, je to jako s počasím, zde se taky musíme spoléhat na naše odhady, ale jistotu zde nemáme. Pověsil jsem v kuchyni metr od sebe dvě mucholapky a jedna mucholapka byla plná much a na druhé mucholapce bylo málo much, neznám to jak mouchy myslí, a tak nevím, proč se rozhodli ukončit svoji krátkou existenci většinou na populární mucholapce. 

Podobné je to s volbou prezidenta, prezident je mucholapka a voliči jsou mouchy, každý kandidát na prezidenta je mucholapkou a mezi mucholapkami je jediný rozdíl v tom, kam se pověsili. Každý je zde tím kde je jako mucholapka pověšený, někdo je pověšený na místě s nápisem mocný prezident, a jiný je pověšený na místě s nápisem bezmocný dělník, osud nás někam pověsí, a tím nám určí náš osud, a my s tím nic nemůžeme už udělat. 

Čas je tím, kdo věší zde mucholapky, on na to má dostatek času, jde zde o to být užitečný jako ta mucholapka, mucholapka je užitečná, i když nemá inteligenci a nepracuje, její užitečnost je v tom, že eliminuje to, co nás zde obtěžuje. Proč se pracně honit za mouchami, když stačí všude pověsit mucholapky, proč se honit za výhodami a jistotami, když stačí mocné elitě z lidí udělat pomocí mediálních dezinformací, hlupáky a chudáky. 

Okrádání lidí o čas a peníze, je postaveno na mucholapkách, najednou se přilepíte, a už se neodlepíte, a o tom to zde je, nastražit na druhé nějakou chytrou past (centralismus, daně, clo, dezinformace, reklama, sliby), abychom se měli dobře díky tomu, že zde jsme; milionářem, prezidentem, králem, ředitelem, celebritou, atd. výhody a jistoty elitě nesmrdí.