Megalismus všemu kraluje

P1070883

Co je to megalismus? Je to ideologie veliké nabídky, ze které si můžeme vybírat to, co potřebujeme a milujeme, následkem je spěch a povrchnost, protože nemáme čas a chuť do hloubky studovat každou velikou nabídku. 

Opakem je zde minimalismus, kdy jsme v situaci, že si nemůžeme vybírat, a je zde jenom jedna možnost volby, normální je logicky zlatá střední cesta, kdy je zde normální nabídka, ze které si můžeme vybírat to, co potřebujeme a milujeme. Svoboda je spojená s velikou nabídkou výběru a otroctví je spojené s minimální nabídkou výběru, normální je pro nás něco mezi svobodou a otroctvím. 

Vše zde jsou příčiny a jejich následky, situace určuje naši existenci a tím i naši náladu, kdy se dobře naladíme, nebo se rozčílíme. Nedávejte všemu nálepky, protože spěcháte, ten druhý není dobrý ani zlý, on je závislý na situaci, ve které existuje a této situaci se podřizuje. Vadí vám egoistická civilizace, tak se z ní odstěhujete, vadí vám egoistický vztah, tak ten vztah ukončete, neřešte to, co nejde vyřešit! 

Vaše schopnosti a možnosti jsou limitované časem a ekonomicky, nespěchejte s rozhodnutím, nejvíce chyb je spojeno se spěchem, podívejme se do minulosti na to, jak lidi spěchali, a tak si zvolili špatnou budoucnost, megalismus způsobuje spěch a povrchnost, minimalismus způsobuje lenost a specializaci, vše zde jsou jenom příčiny a následky.

Umělá inteligence komentáře moderuje