Moudrý je ten, kdo není hloupý

P1070636

Vše je zde jako mince, která má rub a líc, většinou známe jenom jednu stranu mince, a neuvědomujeme si, že mince má i druhou stranu, a tak opakem moudrosti je hloupost. Nebuď zvědavý, to říkají hlupáci, aby nevypadali hloupě, protože neznají správné odpovědi, na všechny zvědavé otázky. 

Krize je trestem za hloupost a tato krize postihuje národy i jednice, nejhorším problémem jsou hlupáci, co mají zde moc a bohatství, s příchodem internetu, je už snadné rychle a levně poznat, kdo je zde moudrý a kdo je zde hlupák. S moudrostí je to jako s ovladači pro tiskárnu k počítači, pokud máte správné ovladače tak vám tiskárna funguje za předpokladu, že je v ní; papír, barva, elektřina, kabel k počítači, atd. abychom mohli s něčím egoisticky manipulovat, tak potřebujeme správné programy a informace! 

Mnohdy je zde snaha nám zabránit v manipulaci tím že nebudeme mít k dispozici programy a informace, tím se často bohužel eliminuje konkurence. Proč dobývat nedobytnou pevnost, když můžeme nechat pevnost vyhladovět, a tak jí získáme bez boje, je to sice podraz, ale dobrota je přeci žebrota. Jsme sice zahlcení po celý život programy a informacemi, jenže jde o odpad s nulovou hodnotou! Jak poznat hodnotu u programů a informací? 

Hodnotu má to co děti milují, dítě není ovlivněno dezinformacemi a tak pozná co je hodnotné, děti milují svět který je jednoduchý a optimistický, dospělí milují svět který je složitý a pesimistický. Dospělí chtějí mít moc a bohatství, děti chtějí mít lásku a štěstí. Komu není rady od moudrého, tomu už nelze pomoci, je to marnost říkat mocným a bohatým hlupákům, aby se šli podívat do krematoria, aby konečně věděli, co je bude brzo jistě čekat.

Umělá inteligence komentáře moderuje