Ano, víra uzdravuje a život tak prodlužuje

https://www.flickr.com/photos/gvkb/38245995371/

Pane doktore, co si myslíte, mám dělat dalších pět let prezidenta? Jestli chcete umřít jako prezident, tak dělejte dalších pět let prezidenta, a brzo budete mít státní pohřeb, nejprve se ale běžte podívat do krematoria, a na hřbitov, ať jistě víte, co vás brzo čeká. Jako prezident budu ale mít lepší zdravotní péči, a i moje smrt bude mediálně lépe prezentována.
To je sice pravda, ale když nebudete prezidentem, tak zde budete moci žít o trochu lépe. Jaký je to život, když je člověk mediálně jenom nula, nakonec jistě skončím u konzumace slivovice a cigaret, nebylo by nějaké moderní řešení? Obrazně je to s vámi jako s lodí, která se pomalu potápí, protože narazila na ledovec, ucpat díry pod hladinou nelze, a zvýšit výkon čerpadel taky nelze, utéci do záchranných člunů taky nejde, můžete jenom volat vysílačkou o pomoc, a doufat že vás nějaká cizí loď zachrání.
Jaká je naděje na to, připluje loď, co mě zachrání? Ta naděje je v tom, že nebudete už prezidentem, a budete se léčit v sanatoriu, kde je optimální zdravotní péče. A co když změním doktora? Pokud nemáte napojení na mimozemšťany, co mají vyspělé technologie, tak je změna doktora, jenom ztrátou času a peněz.
Často mám deprese, a přemýšlím tak nad smrtí, je něco po smrti, nebo po smrti nic není? Víra v to, že je po smrti převtělení nebo ráj, pomáhá lidem překonat jejich deprese, víra uzdravuje, a život tak prodlužuje, je dobré věřit v to, že je zde něco po smrti, není důležité, jestli něco po smrti, skutečně je. No tak já, už nebudu dál dělat prezidenta, a co si myslíte o GVKB. On je jako zrcadlo, jde o to najít odvahu, se do zrcadla často podívat.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.