Dobré zaměstnání je jenom pro vyvolené

https://www.flickr.com/photos/gvkb/36886088273/

V dobrém zaměstnání se cítí zaměstnanec dobře, a těší se na to, že zítra bude zase v dobrém zaměstnání. Statisticky je zde nabídka dobrého zaměstnání globálně jenom pro 1% lidi, obrazně si představte pyramidu, kde na vrcholu pyramidy je 1% zaměstnanců, a dole v základech pyramidy je 50% zaměstnanců, co mají špatné zaměstnání, za špatnou mzdu. Často je zde slyšet to, že ten kdo se snaží, že se časem i dostane mezi elitu, co má dobré zaměstnání.
Tak to funguje akorát ve sportu, protože zde je spravedlnost, v normálním životě ale není nikde spravedlnost, zde je nespravedlivý systém založený na kariérismu, ve kterém uspějí jenom bezcharakterní psychopati. Adolf Hitler je klasickou ukázkou bezcharakterního psychopata, co získal velikou politickou moc, a díky němu zemřelo zbytečně mnoho miliónů lidí. Bylo zde mnoho snah, nějak tento problém řešit, ale ukázalo se, že jde o sociální politický problém, na který nejde nalézt optimální řešení.
Moderní věda a technika nám brzo nabídne možnost nahradit člověka inteligentním dálkově ovládaným robotem, na dobíjecí baterky, takto začne mizet špatné zaměstnání, ale zmizí i dobré zaměstnání pro elitu. Prezident USA se ráno probudí, a zjistí po telefonu, že je nezaměstnaný, protože na jeho místo nastoupil inteligentní robot, je přeci třeba škrtat náklady všude, a proč by zde místo všech státních zaměstnanců, nemohli být inteligentní roboti.
Nebude pro lidi práce, a tím ani nebude pro lidi mzda, na kterou byli zvyklí, co budou lidi dělat, když nebudou mít žádné zaměstnání, a tím i nebudou mít peníze. Je naivní si myslet, že se roboti nebo stát o lidi postará a dá jim peníze, protože jsou na tom zle, lidi budou muset opustit moderní civilizaci, a jít do míst, kde není žádná civilizace, a zde se snažit nějak existovat. Dneska lidi utíkají do Německa a USA, a zítra budou utíkat z Německa a USA, vše je zde dočasně.

Podobné příspěvky>

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.