Nejhoršími hlupáky jsou ti, co nechtějí mlčet

P1070081

Moudrý je ten, kdo přečetl veliké množství knih, které mu byli blízké, a hlupákem je ten, kdo nečte knihy, a tak se nepoučil z chyb, co udělali hlupáci v minulosti. Každá kniha je obrazem doby a místa kde vznikla, vše je v pohybu, to co bylo dříve správné a krásné, to je často dneska už chybné a ošklivé.
Proč hlupáci nemají čas a chuť číst hodnotné časopisy a hodnotné knihy, a tak jsou hloupí, a mnohdy si myslí, že jsou chytří. Hlupák žije jako dobytek, a tak myslí na přízemní uspokojení svých zvířecích potřeb, tedy na potravu a sex, hlupáky snadno poznáte podle toho, jaké hry milují, hlupák miluje střílení na počítači, protože mu to dává pocit toho, že je mocný, moudrý člověk si zahraje s počítačem šachy, aby si prověřil to jak je inteligentní.
Moudrost je v tom, že místo pocitů je zde prověřování, hlupáci mají strach z prověřování jejich znalostí, protože by se ukázalo to, že jsou hlupáci. Moudrý člověk jistě ví co je za; náboženstvím, politikou, ekonomikou, láskou, podnikáním, atd. hlupák má jenom pocity, a snaží se citem zjistit co je za; náboženstvím, politikou, ekonomikou, láskou, podnikáním, atd.
Nejhoršími hlupáky jsou ti, co nechtějí mlčet, když moudrý hovoří a křičí, že oni nejsou hlupáky, protože mají pocit, že jsou; císařem, králem, šlechticem, celebritou, politikem, byrokratem, knězem, guru, koučem, profesorem, soudcem, psychoterapeutem, administrátorem, vůdcem, prorokem, mesiášem, atd.
Hlupák zde křičí, každé náboženství je lež jako věž, lidi by měli být jenom ateistickými skeptiky. Moudrý ví to, že náboženství to jsou lidové pohádky pro dospělé lidi, lidové pohádky umožňují věřícím lidem překonat to, že v životě selhali, protože jsou hloupí a slabí, je pořád lepší věřit na lidové pohádky pro dospělé, než být velikým skeptikem, který díky depresi a svým nemocím, kouří cigarety, a pije slivovici.