Ekonomika kde se nelže a nekrade

P1070071

Co by se stalo, pokud by se na světě zavedla jednotná mzda pro všechny lidi (30 000 Kč) a nikdo by nemohl mít mzdu větší ani o 1% než ostatní, třeba prezident USA by měl stejnou mzdu, jako prodavač v Praze.
Nebylo by možné získat peníze dědictvím nebo podnikáním, systém by byl nastaven tak, že zde budou všichni muset pracovat za stejnou mzdu, ten kdo by byl nemocný, by v nemoci pobíral plnou mzdu, stejně tak ten kdo by byl ve vězení, ten by zde taky pobíral plnou mzdu. Taky by byli všude stejné ceny za zboží a služby, ekonomická emigrace by logicky už neměla logiku.
Peníze, které by každý vydělal, by platili jenom jeden rok, a potom by přestali platit, nešlo by si tedy šetřit na důchod, nebo na dům, nešlo by ani peníze dát cizímu člověku, který je na tom zle, vydírání, žebrání, podvody, mafie, politika, církve, atd. by zanikli. Sociální nůžky by se sevřely a nebylo by možné je už nikdy nikde otevřít, byla by zde ekonomická rovnost, logicky luxusní zboží by nemělo už cenu vyrábět, a stejně tak by se nevyrábělo ani nekvalitní velmi levné zboží.
Nebyli by zde ani daňové ráje a jiné možnosti jak okrádat konzumní civilizaci, policie by kontrolovala ekonomiku a ideologie, a pokud by se někdo pokusil sobecky o parazitování, tak by skončil okamžitě ve vězení, vše by bylo pod digitální globální kontrolou, a každý člověk by měl v těle kontrolní čip.

Umělá inteligence komentáře moderuje