Ano, zaměstnavatel nemůže být dojnou krávou

P1070066

Žijeme ve spěchu, je to existenční kariéristický globální závod, ve kterém ten kdo je pomalý, je ušlapán těmi, co jsou rychlí. Lidi si kupují to, co jim umožní uspět v tomto závodě, musí mýt rychlý mobilní telefon, rychlý notebook, rychlé auto, rychlé soukromé letadlo, rychlé občerstvení, rychlý sex, rychlé informace z internetu, léky co rychle vyléčí nemoc, atd.
Už jenom schází dát lidem do hlavy čip, který bude měřit rychlost a kvalitu myšlení, jakýsi myšlenkoměr, ekonom se podívá ke konci každé směny na stavy myšlenkoměrů u zaměstnanců, a dá výpověď těm zaměstnancům, kterým to dneska pomalu myslelo, zaměstnavatel nemůže být dojnou krávou pro psychické ubožáky, kterým to už pomalu myslí, protože berou drogy, nebo se psychicky vyčerpali zbytečně ve svém volném čase.
Vše se rychle zmenšuje díky spěchu, dříve cesta kolem světa trvala několik měsíců, dneska pomocí levné letecké civilní dopravy, se to zvládne za dva dny bez problémů. Dříve musel malíř celý den kreslit malý obraz, dneska fotoaparát udělá obrázek za okamžik, i já jsem si pořídil rychlý veliký počítač co má už na základní desce elektronický pevný disk a ten počítač má už i USB-C, a mám rychlé optické kabelové připojení k internetu.