Za vším jsou dluhy a vše vyřeší splacení dluhů

P1070240

Ano, za vším jsou dluhy. Už od narození přemýšlím co je zde za vším a vždy se dostávám k tomu, že za vším jsou dluhy, kolem dluhů se točí tento konzumní svět, dluhy zde existovali už v době, kdy zde nebyli daně a peníze, s příchodem daní a peněz už každému došlo to, že Stvořitelem lidské konzumní kultury jsou dluhy.
Za vším jsou dluhy a vše vyřeší splacení dluhů. Víra má počátky v tom, že jsme věřili v to, že se dluhy zaplatí, je to skutečný zázrak když dlužník zaplatí svoje dluhy i s úroky, čím větší je riziko toho že nebudou dluhy zaplaceny, tím větší jsou i úroky to je logické.
Bohatý člověk je zde svatým bohem těm, kterým on půjčuje hodnoty na dluh, on nejdříve ale prověřuje to, jestli je zde záruka toho, že dluh bude splacen i s úroky. Burza je půjčování peněz podnikatelům a obchodníkům na úrok, politika je zase o přerozdělování zisku tak aby byl pracující lid spokojený a nechtěl svoje zaměstnavatele eliminovat jako parazity.
Konflikty a války jsou vždy způsobeny nezaplacenými dluhy, když to nejde s dlužníky už po dobrém tak se to musí bohužel řešit po zlém, na hrubý pytel se dává hrubá záplata.