Opevnění je cestou k úspěchu

P1070174

Člověk byl evolučně úspěšný díky opevnění před vším, co jej existenčně ohrožovalo, hodnoty je třeba chránit, to je základem pro úspěch, jakmile se hodnoty nechrání v opevnění, tak o hodnoty přijdeme. Problém je vždy o překonání opevnění, ten kdo není v opevnění, ten se snaží dostat do opevnění, aby měl tak přístup k hodnotám, ten kdo v opevnění způsobuje problémy, ten je z opevnění vypovězen, a tak to zde funguje. Mnozí se snaží být v nějaké specializaci úspěšní, ale pokud nemají ochranu opevnění, tak v té specializaci neuspějí, často díky evoluci nebo změnám dochází k tomu, že nějaká forma opevnění zanikne, protože opevnění jde snadno překonat.
Třeba sexuální intimita byla opevněná po mnoho století díky náboženství, s příchodem porno stránek se vše změnilo, a lidi pochopili, jak funguje lidská sexuální intimita. Nebo s vynálezem děl a bomb se přestali stavět drahé veliké pevnosti z kamene a cihel, protože pomocí děl a bomb, už bylo možné nedobytné pevnosti snadno dobývat. Mnoho lidí je dneska existenčně opevněno svými vědomostmi, co získali studiem na vysoké škole a praxí, s příchodem umělé inteligence, napojené na přístroje a stroje, dojde k tomu, že už nebudeme potřebovat lidi, co mají vysoké vzdělání.
Vše budou řídit centrální počítače, a tak profese; ekonoma, soudce, notáře, politika, kněze, psychiatra, byrokrata, profesora, lékaře, programátora, administrátora, pilota, řidiče, opraváře, atd. zanikne. Továrna si objedná roboty a roboti v továrně nahradí 100% všechny zaměstnance, logicky roboti budou vyrábět roboty. Jestli si myslíte, že když nebudete už díky robotům pracovat, tak že se o vás roboti existenčně dobře postarají, tak jste naivní, roboti se opevní ve městech a lidi skončí v rezervaci, kde budou jíst levné granule, a bude jim na plechových ubytovnách v rezervaci zima.