Civilizace je v troubě, protože ten druhý je trouba

P1070190

Co je za našimi chybami? Lidi dělají chyby a tak mají problémy a deprese, za našimi chybami je problém s normami, jakmile se nedodržují přirozené normy, tak následkem je nenormalita u subjektu a objektu. Je to začarovaný kruh, kdy chyby mají za následek porušování norem a tím vznikají další chyby, v přírodě ten kdo chybuje brzo mrtvý i je, příroda je krutá a nemá žádný soucit s těmi, co chybují.
Strach ze smrti vytváří kultury, ve kterých žijí inteligentní bytosti podle řádu který je jim svatý, pokud je nahrazen starý řád novým řádem, tak to přináší i mnoho problémů, problémem všech náboženských a politických řádů je nepružnost, svět ve kterém žijeme je plný změn, a to co bylo dříve správné, to je často dneska už chybné.
V současnosti polovina lidí na světě existuje v kultuře, která je zaostalá a tím i chudá, ti co žijí v kultuře která je vyspělá a bohatá, nechtějí nijak pomoci těm, co jsou na tom zle. Následkem je mnoho problémů u ekonomiky a politiky, nestačí chudáky a hlupáky jenom nasytit levnými potravinami, je třeba jim optimálně pomoci a odstranit u nich zaostalost a bídu. Nový svět potřebuje i nové hodnotné profesionály, na které je spolehnutí, lidské tělo je na hranici svých fyzických a psychických možností, člověka už nelze nijak evolučně zdokonalit!
Spočítejme si náklady na člověka a ukažme si to, jestli člověk dokáže tyto veliké náklady, nějak splatit konzumnímu systému? Člověk není ekonomickým subjektem a logicky musí člověka nahradit; umělá inteligence, roboti, stroje, optimalizace, automatizace, digitalizace, očipování, atd. člověk je už primitivním neandrtálcem, který do moderní digitální civilizace už nepatří. Neber si to osobně, že jsi jenom trouba, co je existenčně v troubě, ostatní troubové jsou na tom stejně.