Ano, za vším je zde konzervování hodnot

P1070250

Abychom nepřišli o to co má pro nás hodnotu tak jsme začali vše, co mělo hodnotu konzervovat, nebo jinak ochraňovat, aby to neztratilo rychle hodnotu. Naše konzumní civilizace má základy v ochraně hodnot před zničením nebo stárnutím, knihy a filmy jsou zakonzervované informační a programové hodnoty.
Pokud se podíváme na vysoké školy z hlediska konzervování hodnot tak zjistíme to, že produktem vysoké školy je zakonzervovaná databáze v hlavě vysokoškoláka, tedy vysokoškolák je informační konzervou. Pokud jste se zase srazili s blbcem, tak jste se srazili se zakonzervovanou databází, v hlavě nějakého člověka. Náboženské staré kultury jsou klasickou ukázkou zakonzervované civilizace, zde spatříme lidi v situaci, která odpovídá dávné minulosti, protože náboženství zde zakonzervovalo evoluční proces.
Nerozumíme starým svatým knihám, protože je zde zakonzervováno mnoho starých informací a programů, které v dnešní době pro nás už nemají žádnou hodnotu. Používáme mnoho smluv, které se snaží zakonzervovat vztahy a zabránit změnám, pokud ve veliké válce zemře veliké množství lidí, tak jsme vlastně obrazně, jenom eliminovali mnoho konzerv, které k ničemu už nepotřebujeme. Pokud někdo přijde s tím, že bychom to s tím konzervováním všeho neměli tak přehánět, bereme jej za naivního hlupáka, vždyť je konzervování tak ekonomické a logické.
Nabídka konzerv převyšuje poptávku a nepomáhají slevy ani reklama, moderní věda a technika dokáže vyprodukovat rychle a levně obrovské množství zakonzervovaných hodnot, a tím logicky přichází inflace a deprese u národů i jedinců, máš deprese tak do svojí konzervy dej trochu chemie, a už nebudeš mít deprese, to že ti chemie zničí zdraví to nevadí.
Někdy lidi vyjdou do ulic protestovat proti konzumní civilizaci, která z nich učinila levné konzervy, jindy lidi zase stávkují, jenže nic se nezmění, lidem se naslibuje to, že se budou mít lépe díky změnám, co jsou na povrchu, ale jde jenom o drobné bezvýznamné změny, na konzervy se nalepí jiné nálepky a místo socialistických konzerv, zde jsou kapitalistické konzervy.